03.02.2017. 20:56

Pēc Mārtiņa Podžus zaudējuma Kasperam Rūdam Latvija nokļuva iedzinējos pirmās kārtas spēlē pret Norvēģiju, un uzdevums atspēlēties tika Miķelim Lībietim (ATP rangā 380. vietā). Viņam pretiniekos Zemgales Olimpiskajā centrā notiekošajā mačā stājās serbu izcelsmes Norvēģijas tenisists Viktors Durasovičs (ATP 630. vietā).

Lībietis jau pašā sākumā tika pie breikbumbas, ko pirmajā geimā neizmantoja, bet trešajā gan, izvirzoties vadībā 3:1. Pārsvars gan ātri izslīdēja no rokām, jo Durasovičs sestajā geimā tika pie trim breikbumbām un trešo arī izmantoja, atjaunojot līdzsvaru. Lībietis izbīļa priekšā nokļuva 12. geimā, kad, viņam servējot, pie setbumbas tika Durasovičs, taču savu iespēju neizmantoja, un taibreikā Lībietis uzvarēja 7:5.

Otrajā setā neviens spēlētājs netika pie breika iespējas līdz pat devītajam geimam, kad uzreiz savu pirmo breikbumbu izmantoja Durasovičs, izvirzoties vadībā 5:4 un pēc tam izservējot arī seta pēdējo punktu (6:4). Diemžēl Lībieša neveiksmes turpinājās arī trešajā setā, ļaujot pretiniekam tikt pie diviem breikiem pēc kārtas. Kopumā Lībietis otrajā un trešajā setā pēc kārtas zaudēja veselos septiņos geimos.

Arī trešā seta piektajā geimā Norvēģijas tenisists tika pie divām breikbumbām, taču Lībietis tomēr izvairījās no vēl lielākām nepatikšanām un beidzot nosargāja savu servi. Izšķiroša izrādījās nākamā geima izspēle, kurā veselas četras reizes Lībietis panāca 40:40, taču līdz breikbumbai tā arī netika un zaudēja, pēc tam jau arī atdodot savu servi un setā ciešot pamatīgu sakāvi ar 1:6.

Lībietim uzreiz ceturtā seta sākumā bija iespēja atgūties, taču Durasovičs atspēlēja veselas piecas breikbumbas vienā geimā. Šāda kārtējā neveiksme nekādi neuzlaboja Latvijas tenisista noskaņojumu, taču Lībietim izdevās pēc tam atspēlēt četras norvēģa breikbumbas un nosargāt savu servi, panākot 2:2. Spēle turpinājās nervozi, un pēc neveiksmīga sitiena nesavaldījās arī arī Durasovičs, triecot raketi pret zemi, taču nepiespiestas kļūdas turpināja pieļaut arī Lībietis. Viņam gan izdevās tikt pie rezultāta 6:6 un otrā taibreika šajā spēlē. Durasovičs taibreikā spēlēja ļoti riskanti, izdarīja vairākus saīsinātos sitienus un tas nesa rezultātus trīs mačbumbu izskatā. Viņam pietika ar pirmo, uzreiz pēc Lībieša serves spēcīgi triecot bumbiņu laukuma stūrī un uzvarot četru setu mačā.

Rītdien tiks aizvadīta dubultspēle, kuras sākums paredzēts 14:00. Lai saglabātu intrigu par mača uzvarētāju arī svētdienas vienspēlēs, dubultspēlē Latvijai nepieciešama tikai un vienīgi uzvara. Tāpat kā šodienas spēles, arī dubultspēle būs pieejama Sportacentrs.com tiešraidē.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301