04.08.2015. 15:51
Jūrmalā notiekošā “Venden Mens Future” tenisa vienspēļu turnīra 2.kārtu šodien sasniedzis Miķelis Lībietis, kurš spraigā triju setu spēlē pārspēja ar 1. numuru izlikto lietuvieti Lukasu Mugeviču – 6:2, 4:6, 6:4. Tikmēr turnīrs bez uzvarām noslēdzies Jānim Podžus un Rūdolfam Mednim.

“Venden Mens Future” vienspēļu pamatturnīrā šogad bija tikuši četri Latvijas sportisti. Pirmais no viņiem - Mikus Losbergs – spēlēja jau vakar, turklāt darīja to ļoti sekmīgi, ar 6:1, 6:3 sakaujot austrieti Fabianu Gruberu un izcīnot pirmo ATP ranga punktu karjerā. Šodien Mikus uzzināja savu pretinieku 2.kārtā – tas būs vācietis Niko Matičs (ATP 643.). Pārējie trīs latvieši spēlēja šodien.

17 gadus vecais Rūdolfs Mednis, kurš gada sākumā debitēja Latvijas komandā Deivisa kausa izcīņā, Future turnīros nebija spēlējis precīzi gadu – pērn Jūrmalā zaudēts Future turnīra 1.kārtā. Diemžēl arī šogad pie uzvaras un pirmā ATP ranga punkta tikt neizdevās. Spēlē pret Nīderlandes sportistu Jelli Selsu no Nīderlandes (ATP 956.) zaudēts ar 1:6, 2:6.

Neveiksmīgs turnīrs izvērtās arī Jānim Podžus (ATP 742.). Vakar viņš kopā ar poli Maceju Smolu dubultspēļu turnīra 1.kārtā ar 4:6, 5:7 zaudēja Miķela Lībieša un amerikāņa Hantera Rīses duetam, bet šodien Jānis veselības problēmu dēļ nepabeidza spēli pret spāni Adriju Masu Maskolo (ATP 899.). Mūsu sportists izstājās pie sev nelabvēlīgā rezultāta 0:6, 1:3.

Pēc Rūdolfa un Jāņa kortā devās Miķelis Lībietis (ATP 1868.), kuram izlozē pretiniekos bija trāpījies turnīra pirmais numurs – lietuvietis Lukass Mugevičus (ATP 579.). Pirmajā setā Miķelis krietni labāk spēja izmantot breika iespējas un ieguva seta pārsvaru, bet otrajā lietuvietis atspēlējās. Trešais sets aizritēja pietiekoši saspringtā cīņā, taču Lībietis nosargāja sākumā iegūto pārsvaru, triumfējot spēlē ar 6:2, 4:6, 6:4. Jāpiemin, mačā mūsu tenisists atspēlēja 14 no 16 breikbumbām. Miķeļa pretinieks 2.kārtā būs cits lietuvietis – 23 gadus vecais Dovids Sakinis (ATP 1861.).

Dubulspēļu turnīra 2.kārtā jeb ceturtdaļfinālā iekļuvuši divi mūsu valsts pārstāvji. Jau vakar to paveica Miķelis Lībietis (kopā ar amerikānis Hanteru Rīsi), bet šodien Krišjānis Stabiņš, kurš spēlē duetā ar francūzi Nikolasu Rosencveigu (uzvara pār zviedru duetu ar 6:1, 6:4).