23.07.2015. 15:37
Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis un iepirkumu procedūras konkursa uzvarētāja SIA "Arčers" valdes priekšsēdētājs Armands Garkāns šodien parakstīja ģenerālbūvuzņēmēja līgumu par sporta kompleksa Kr. Barona ielā 116A rekonstrukcijas darbu veikšanu. Stadionu paredzēts atklāts 2017. gada pirmajā jūnijā.

"LFF projekts, kura mērķis ir dot Latvijas futbolam jaunas mājas, turpina savu gaitu un virzās uz priekšu," sacīja Jānis Mežeckis. "Šodien sperts nākamais solis, parakstot līgumu ar sporta kompleksa ģenerālbūvuzņēmēju. Mūsu visu interesēs ir, lai sporta kompleksa būvniecība būtu maksimāli caurredzams un pieejamos līdzekļus efektīvi izmantojošs process, un esam pārliecināti, ka ir sperti visi nepieciešamie sagatavošanās soļi, lai rezultāts būtu tieši tāds. Ar šī projekta palīdzību esam nonākuši līdz idejai, nepieciešamībai un vēlmei radīt Latvijas futbola vēstures muzeju, kas būs daļa no mūsu jaunajām futbola mājām."

Rīgā - Ērgļu un Kr. Barona ielu apkārtnē esošajā teritorijā - LFF sadarbībā ar Rīgas domi un UEFA plāno rekonstruēt sporta kompleksu ar mērķi 2017. gadā tajā atklāt Latvijas nacionālās futbola izlases un citu Latvijas izlašu spēļu, kā arī Latvijas futbola klubu un citu LFF pasākumu organizēšanas vajadzībām atbilstošu stadionu. Sporta kompleksa rekonstrukcijai paredzēto finansējumu nodrošinās LFF, tostarp - no UEFA paredzētajiem līdzekļiem futbola infrastruktūras programmu realizēšanas uzlabošanai turpmākajiem gadiem, kas tikuši apvienoti un novirzīti konkrēti šī projekta realizēšanai.

"UEFA augstu novērtē LFF centienus dot Latvijas futbola jaunas mājas un ar lielāko prieku palīdz LFF projekta realizēšanā," preses konferencē novērtēja UEFA nacionālo asociāciju vadītājs Tjerī Fāvrs. "Esam pārliecināti, ka LFF no savas puses un būvnieks no savas izdarīs visu nepieciešamo projekta veiksmīgai realizācijai. Latvijas futbols sev ir pelnījis jaunas mājas, tāpēc UEFA ir lepna, ka var piedalīties to tapšanā. LFF mums par prieku ir šo projektu uzņēmusies uz saviem pleciem, jo vēlas Latvijas iedzīvotājiem dot Baltijā modernāko futbola stadionu ar izcilu arhitektūru."

Sporta kompleksā ietilps futbola stadions ar aptuveni 5700 skatītāju vietām un visu nepieciešamo infrastruktūru, tostarp paredzēts arī Latvijas futbola muzejs, rehabilitācijas centrs, kafejnīca, sporta laukums apkārtējām skolām, autostāvvieta, LFF birojs. Sporta komplekss pēc tā rekonstrukcijas kļūs par Latvijas futbola mājām, vēsta LFF federācija.

LFF uzsāk Latvijas futbola vēstures materiālu ievākšanu, uzskaiti un sistematizēšanu, ar mērķi rekonstruētā futbola stadiona telpās izveidot Latvijas futbola vēstures un panākumu muzeju. LFF aicina futbola sabiedrību nodot viņu rīcībā esošos audiovizuālos materiālus par trijiem Latvijas futbola laika periodiem - Latvijas pirmās brīvvalsts laiks, Latvijas PSR laiks un Latvijas neatkarības atjaunošanas laiks -, kā arī par citiem ar Latvijas futbolu saistītiem periodiem. Futbola draugi tiek aicināti informēt LFF par viņu rīcībā esošajiem materiāliem un privātajām kolekcijām.

Savukārt pirmie darbi objektā būs būvlaukuma sagatavošana, kas nozīmē teritorijā esošās vecās tribīnes nojaukšanu un liekās grunts izvešanu. LFF vēlas pēc iespējas ātrāku darbu uzsākšanu, tomēr tā rēķinās, ka šie darbi var sākties 2016. gada ievadā. Turpinājumā tiks izbūvētas tribīņu nesošās konstrukcijas ar mērķi līdz 2016. gada rudenim sagatavot futbola laukuma pamatni. Plānots, ka stadiona būvdarbi tiks pabeigti līdz 2017. gada 31. maijam.

Līdz ar pirmo būvdarbu sākšanos visa aktuālā informācija par sporta kompleksu būs atrodama mājaslapā Futbola Mājas | LFF jaunais futbola stadions

Izmantotie resursi:LFF parakstījusi līgumu ar SIA "Arčers" par...Mona, orientēšanās sporta klubs Lāčplēša 52/54, Rīga, LV-1011
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties