01.07.2016. 09:07
"Jutu milzīgu spiedienu. Manās rokās bija visa valsts," izjūtas pirms izšķirošā 11 metru sitiena veikšanas "Euro 2016" pusfinālā pret Poliju atcerējās Portugāles izlases uzbrucējs Rikardu Kvarežma. Savukārt poļu galvenais treneris Adams Navalka centās saglabāt optimismu par aizvadīto turnīru un savas komandas gaišo nākotni.

Fernandu Santušs, Portugāles izlases galvenais treneris: "Ar katru šādu soli tuvojamies savam mērķim. Mums pietiek ambīciju un enerģijas, vēlamies ienest portugāļu cilvēkos lielu prieka izjūtu. Pendeles ir loterija, bet arī tajās ir jāparāda daudz rakstura. Zinu, ka Polijai soda sitieni padodas lieliski, jo iepriekš viņi jau ar tiem uzvarējuši, bet es tikai teicu saviem spēlētājiem, lai tie paliek mierīgi un tad arī gūs vārtus. Polija maču sāka ļoti labi, bet mana stratēģija bija Viljamam Karvalju, Renatu Sanšešam un Adrjenam Silvam izslēgt savus pretspēlētājus. Ļāvām poļiem uz brīdi pārņemt kontroli, nespējām tikt galā ar Miliku, tāpēc runāju ar Sanšesu un atstāju Nani dziļāk laukumā, lai šajā ziņā lietas pamainītos.

Polijai ir ļoti laba komanda, kas zina, kā iemidzināt pretiniekus atpūtas režīmā. Tomēr tikām galā labi, mums bija labākas iespējas, lai gan arī poļiem dažas tādas bija. Izcīnījām pelnītu un godīgu uzvaru pret ļoti labu komandu. Renatu Sanšešs nospēlēja ļoti labi, bet nedomāju, kas tas jau ir tas Renatu, ko redzēsiet kādu dienu. Viņš joprojām aug, viņam jāiemācās izmantot laukumā visas savas kvalitātes. Mans darbs ir viņam palīdzēt to paveikt. Viņš man atgādina lieliski portugāļu spēlētāju Mario Kolunu."

Renatu Sanšešs, Portugāles pussargs un labākais mača spēlētājs: "Šobrīd viss iet uz labo pusi. Parādījām laukumā savu labāko sniegumu un kritika mūs tikai padarīja stiprākus. Gūt vārtus ir brīnišķīgs brīdis kā man, tā visai komandai. Esam smagi strādājusi un darījusi visu, ko spējam. Cilvēki mūs kritizē, bet mums ir vienalga, jo esam pusfinālā. Jā, agri ielaidām, taču ticējām saviem spēkiem līdz pat beigām. Mani gūtie vārti bija labi, bet visa komanda spēlēja labi. Individuālās atzinības nāk tikai pēc komandas interesēm. Lai tiktu pie šādas veiksmes, ir smagi jāstrādā. Runājot par pendelem, treneris prasīja, kurš grib būt pirmais. Krištianu [Ronaldu] sacīja, ka viņš, bet es piekritu būt otrais. Treneris man ticēja un man pašam bija pietiekami daudz pārliecības, lai lūgtu atļauju izdarīt sitienu. Domāju tikai par vārtu gūšanu. Biju mierīgs, savācies un darīju to, ko vienmēr šādās situācijās daru - izvēlējos virzienu un tur arī bumbu nogādāju."

Rikardu Kvarežma, Portugāles uzbrucējs un uzvaras pendeles autors: "Jutu milzīgu spiedienu. Manās rokās bija visa valsts. Saglabāju pozitīvu garu. Zināju, ka gūšu vārtus. Man nemaz nebija daudz laika par to domāt, biju vienkārši ļoti pārliecināts. Esam uz pareizā ceļa un turpināsim pa to iet arī tālāk."

Adams Navalka, Polijas izlases galvenais treneris: "Šis noteikti ir smags brīdis. Spēlētāji atdeva savas sirdis šai spēlei un spēlēja drošsirdīgi visa turnīra garumā. Joprojām neesam zaudējuši ne spēli - mūs izslēdza pendelēs. Uz nākotni un Eiropas čempionāta kvalifikāciju jāraugās ar optimismu. Detalizētu analīzi veiksim drīz, taču pagaidām ir tikai sāpes par šo zaudējumu. Turnīrs pierādīja, ka ejam uz priekšu, rādījām ļoti labu sniegumu gan grupu turnīrā, gan izslēgšanas spēlēs. Vienmēr cenšamies kļūt labāki un tā būs arī turpmāk. Visa komanda strādā kā viens vesels. Komandas gars bija tas, kas mūs virzīja uz priekšu. Nav vērts pārdzīvot par šo neveiksmi pārāk ilgi, sarūgtinājums ir tikai tagad. Vēlos pateikties visiem spēlētājiem par ieguldīto atdevi un ambīcijām, viņi parādīja visos mačos. Varam būt tikai priecīgi."

Roberts Levandovskis, Polijas uzbrucējs un kapteinis: "Mazliet sāp, jo zaudējām komandai, kas varbūt biežāk pieturēja bumbu, taču neuzvarēja nevienā spēlē, bet tagad ir pusfinālā. Tas ir šī pusfināla paradokss. Mēs noteikti cīnījāmies un man ir žēl, ka zaudējām pendelēs, un esam izstājušies no turnīra. Bijām tik tuvu pusfinālam. Tas sāpēs ilgi. Tomēr esam stipri un ceru, ka tiksim ar to galā."

Izmantotie resursi:UEFA EURO 2016 - UEFA.comVaiņodes novada pašvaldība Vaiņode, Raiņa 23a, Vaiņodes p., Vaiņodes n., LV-3435
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties