03.01.2015. 16:57
Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase sestdien, 3. janvārī, izcīnīja pirmo uzvaru Baltijas jūras kausa izcīņā, Tallinā apspēlējot Zviedrijas juniorus ar rezultātu 66:64 (20:15, 22:13, 16:16, 8:20). Uzvaras grozu divas sekundes pirms pamatlaika beigām guva Aivis Lēmanis, kuram tas bija vienīgais precīzais trāpījums no spēles.

Viss izšķīrās pēdējās divās minūtēs. Pēc minūtes pārtraukuma Latvija atradās vadībā ar 64:62. Tika iztērēts viens garš uzbrukums, vēlāk otrs, taču rezultāts nemainījās. Sešpadsmit sekundes pirms finālsvilpes zviedri izmantoja minūtes pārtraukumu, kura noslēgumā guva divus punktus no groza apakšas – 64:64.

Jānis Gailītis pieprasīja vēl vienu minūtes pārtraukumu. Pēc sānu auta Dāvis Gūtmanis nogādāja bumbu Džeikam Krūmiņam, kurš devās garāmgājienā uz zviedru grozu. Krūmiņš netrāpīja, taču bumbas kustību grozā ar "tip-in" paņēmienu pielaboja Aivis Lēmanis – 66:64! Zviedri pēc kārtējā minūtes pārtraukuma paspēja izmest tālmetienu, taču netrāpīja.

Uzbrucējs Verners Kohs otro dienu pēc kārtas pirmajā puslaikā iemeta trīs no trijiem tālmetieniem. Otrajā divdesmitminūtē viņa sekmes bija pieticīgākas, tomēr summā izdevās samest 17 punktus. Džeiks Krūmiņš 12 punktus papildināja ar astoņām izcīnītām bumbām zem groziem.

Latvijas labā spēlēja un punktus guva: Verners Kohs (2p 1/4, 3p 4/6, 1p 3/4; 5ab), Džeiks Eduards Krūmiņš 12 (8ab), Zigmārs Raimo 8 (4ab), Žanis Jankovskis 7, Dāvis Gūtmanis 5, Aivis Lēmanis 4, Renārs Birkāns 4 (4ab, 4rp), Oskars Gorbants 3, Ingus Mastiņš 3, Rihards Bērziņš 3, Eduards Hāzners, Matīss Kulačkovskis.

Metieni no spēles: 25/64 vs 23/562p: 16/41 vs 14/343p: 9/23 vs 9/221p: 5/10 vs 11/14AB: 31 vs 38RP: 10 vs 13Kļ.: 17 vs 21PB: 10 vs 9