21.03.2014. 12:37
Somijas ziemeļos Suomutunturos Latvijas Slēpošanas savienības (LSS) organizētajās FIS sacensībās slalomā, kas notiek Baltijas kausa ietvaros, uzvaru dāmu konkurencē izcīnīja Latvijas izlases līdere Lelde Gasūna, kas aiz sevis atstāja somu labāko juniori Kamillu Andersoni un vēl vienu somieti Rosu Hirvonenu. Desmitniekā 33 sportistu vidū iekļuva otra mūsu olimpieti Agnese Āboltiņa, kurai 9.vieta.

Latvijas Slēpošanas savienība ir rīkojusi septiņus Skandināvijas kausa posmus un daudzas FIS sacensības distanču slēpošanā, bet kalnu slēpošanā tās bija pirmās. FIS statuss slaloma sacensība bija radījis interesi arī spēcīgu Somijas, Norvēģijas un Krievijas kalnu slēpotāju vidū, ieskaitot pasaules junioru čempionu Santeri Paloniemi un 6.vietas ieguvēju Jensu Hentinenu (abi Somija). Organizatoriem kārtīgu pārbaudījumu sagādāja laika apstākļi, jo pēc tik saulainām četrām dienām FIS sacensību rītā bija apmācies un pamatīgi sniga, veidojot mīkstu segumu un viegli izdangājamu trasi.

Pirmās sacensības sāka dāmas, kurām bija 33 sportistu konkurence no četrām valstīm. Visvairāk ar 16 dalībniecēm startēja Somija, bet no mūsējām piedalījās deviņas. Pirmajā braucienā ar otro numuru startēja Lelde Gasūna, kas bija viena no favorītēm uz uzvaru un kas nobrauca 52,89 sekundēs. Nevienai no nākamajām dalībniecēm neizdevās uzlabot Leldes laiku, un mūsu sportiste pēc pirmā brauciena atradās līderpozīcijās, par 0,67 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju Kamillu Andersoni no Somijas, kura šogad bija trīsdesmitniekā pasaules junioru čempionātā. Trešā arī bija somiete Rosa Hirvonena, kas atpalika 1,4 sekundi. Desmitniekā iekļuva vēl divas Latvijas pārstāves – Agnese Āboltiņa un Ieva Meldere, kuras Leldei zaudēja 2,6 un 3,4 sekundes un atradās attiecīgi 8. un 9.vietā. Labākā norvēģiete Kristīne Nurmarka bija divpadsmitā, bet Olimpisko spēļu dalībniece no Igaunijas Trīne Tobi uzrādīja tikai 20.laiku (+7,7 sekundes). No izlases dalībniecēm nepaveicās Lienei Bondarei, kura izstājās, bet Katrīna Krūmiņa ierindojās 16.pozīcijā (+5,01 sekunde).

Otrajā braucienā Lelde pārsvaru palielināja vēl gandrīz par sekundi un izcīnīja sesto uzvaru karjerā FIS sacensībās slalomā. Andersone zaudēja 1,55 sekundes un ieguva otro vietu, bet trešo reizi karjerā uz goda pjedestāla slalomā kāpa somiete Hirvonena, kas no Leldes atpalika 2,87 sekundes. Ļoti labi otro braucienu veica norvēģiete Nurmarka, kas pakāpās uz 8.vietu, tādējādi mūsu Agnese Āboltiņa tika pabīdīta vienu vietu zemāk – uz devīto (+5,11 sekundes). Diemžēl Ieva Meldere otrajā braucienā izstājās, tāpat arī 11.vietā esošā Evelīna Gasūna, līdz ar to trešā labākā no mūsējām bija Katrīna Krūmiņa, kurai 16.vieta (+9,47 sekundes). Augstāko vietu no igaunietēm beigās izcīnīja Karolina Vahenoma, kas ieņēma 17.vietu (+13,14 sekundes).

Tā kā tas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts, tad Lelde Gasūna, Agnese Āboltiņa un Katrīna Krūmiņa tika pie godalgām valsts čempionātā slalomā.

No Suomutunturiem Ivars Bācis,LSS preses sekretārs

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048