14.12.2013. 22:44
Šovakar Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgā notika trīs spēles - Cēsu "Lekrings" viesos ar 6:4 pārspēja Kocēnu "Rubeni", Rīgas "RTU/Inspecta" ar 15:5 sakāva "Ulbroka/FS Masters" florbolistus, bet FBK "Valmiera/ViA" savā laukumā ar 7:1 uzvarēja Stalbes "Pārgauju".

Kocēnu "Rubenei" medicīniska rakstura problēmu dēļ nācās izlaist veselas četras spēles, arī šodien kocēnieši vēl nebija optimālajā sastāvā, tomēr pret savu principiālo pretinieci "Lekringu" cīnījās ļoti atzīstami. Pēc pirmā perioda rezultāts bija neizšķirts (2:2), arī pēc otrā uz tablo līdzsvars – 3:3. Tikai pēdējā trešdaļā izšķirošu pārsvaru guva cēsnieki, kuri svinēja laimīgu uzvaru ar 6:4.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts Ingus Laiviņš, kuram šajā mačā 3 (1+2) punkti, trīs punkti arī Andrim Rajeckim, divus vārtus guva Gints Bērtulis, bet Andrim Malkavam 2 (1+1) punkti. Labākā gods "Kocēnu" sastāvā tika Gatim Akūlovam, kuram 2 (1+1) punkti, tikpat punktu arī Laurim Zaicevam, bet Ivara Jēkabsona kontā divi gūti vārti. Pēc šī panākuma "Lekrings" ar turnīra tabulā ar 37 punktiem pakāpās uz 2.vietu.

14. uzvaru sezonā izcīnījusi Rīgas komanda "RTU/Inspecta", kas šovakar viesojās pie "Ulbroka/FS Masters" florbolistiem. Ja pirmā perioda laikā studenti bija ieguvuši tikai triju vārtu pārsvaru (5:2), tad pēc otrā viņiem bija jau sešu vārtu handikaps – 10:4. Pēdējās trešdaļas laikā viesi guva vēl piecus vārtus, kamēr ulbrokiešu kontā tikai vien precīzs raidījums – 15:5.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts Kristaps Logins, kuram 2 (1+1) punkti, tikpat punktu arī Emīlam Birķim. Rezultatīvāki bija Kārlis Bulāns un Gvido lauga – pa 3 (2+1) punktiem, Atim Blindam 4 (2+2) punkti, bet Jānim Jansonam pat 8 (3+5) punkti. "RTU/Inspecta" ar 43 punktiem nostiprinājās 1.vietā.

Vidzemes olimpiskajā centrā notikušajā spēlē jau pirmā perioda laikā savas pretenzijas uz uzvaru pieteica FBK "Valmiera/ViA", kas guva trīs vārtus, kamēr "Pārgauja" atbildēja ar vienu precīzu raidījumu – 3:1. Kā izrādījās, tie bija Stalbes komandas goda vārti, jo, kamēr laukuma saimnieki turpmākajos divos periodos vēl četras reizes pārspēja viesu vārtsargu, stalbieši palika tukšā – 7:1.

Pa 2 (1+1) punktiem uzvarētāju labā guva Ints Vilks, Mārtiņš Broks, Mārtiņš Kājiņš, Gatis Liepiņš, Mārcis Mednis un Aigars Belasovs, kuram arī labākā spēlētāja tituls. Par labāko "Pārgaujas" rindās tika atzīts vienīgi vārtu autors Ingus Balodis.

Izmantotie resursi:floorball.lv