09.10.2015. 21:43
Latvijas kungu komanda Cēsu Lekrings savā laukumā notiekošā otrā spēcīgākā florbola klubu turnīra EuroFloorball pusfinālā pagarinājumā ar 5:4 (1:2, 1:1, 2:1, 1:0) pārspēja Kocēnu Rubenes vienību.Uzvarētājiem ar...

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās Gints Bērtulis, bet Kocēnu vienībā pa vārtiem un rezultatīvai piespēlei Ingaram Matisonam un Atim Stepānam.

Mača rezultātu jau dueļa 76.sekundē atklāja cēsnieks Bērtulis, tomēr Rubenes florbolisti pēc divām minūtēm cīņas rezultātu izlīdzināja, turklāt pirmā perioda pēdējā minūtē viesi panāca vadību.

Otrajā spēles trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, bet trešā perioda sākumā rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 3:3. Līdz trešdaļas vidum katra komanda guva vēl pa vieniem vārtiem, bet neviena no vienībām uzvaru pamatlaikā neizcīnīja, tādejādi bija jāaizvada desmit minūšu papildlaiks.

Kad līdz pagarinājuma beigām bija palikusi 41 sekunde cēsnieks Artis Savins panāca savai komandai uzvaru ar 5:4 un ieveda to turnīra finālā.

Pērn Lekrings Latvijas čempionāta finālā ar 9:4 apspēlēja Mogo-RTU/Rockets komandu, bet Rubene spēlē par bronzu ar 5:4 pārspēja Lielvārdi. Šosezon vēl vienības savā starpā nebija spēkojušās.

Finālā Latvijas komanda spēkosies ar norvēģu klubu Greaker, kas otrā pusfinālā ar 9:4 (2:3, 2:0, 5:1) pārspēja Krievijas klubu Ņižņijnovgorodas Ņižegorodec. Turnīra uzvarētāji kvalificēsies nākamās sezonas Eiropas Čempionu kausa sacensībām.

Kā zināms, pēdējos dažus gadus spēcīgākās Eiropas komandas sacenšas Eiropas Čempionu kausā, bet pārējās vienības - EuroFloorball turnīrā.

Trīs pirmos gadus, kopš Eiropas kausi florbolā tiek izcīnīti pēc jaunās sistēmas, EuroFloorball turnīri Latvijas klubiem bija ļoti veiksmīgi. Tā 2011.gadā Polijā sieviešu komandu konkurencē kausu izcīnīja RSU/Runway, bet vīriešu turnīrā - RTU/Inspecta. 2012.gadā Slovākijā sieviešu komandu turnīrā Rubene zaudēja pusfinālā, toties vīriešu komandu turnīrā atkal triumfēja latvieši - Lielvārdes florbolisti. Vēl 2013.gadā vīriešiem par labāko kļuva Latvijas komanda Cēsu Lekrings, bet dāmām Rubene izcīnīja piekto vietu, savukārt pērn neviena Latvijas vienība EuroFloorball nepiedalījās.

Eiropas Čempionu kausā vīriešu un sieviešu konkurencē spēlē četru lielo florbola nāciju - Somijas, Zviedrijas, Čehijas un Šveices - čempionvienības, kā arī vēl pa vienai komandai no organizatoru valsts. Savukārt sestā komanda gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē tiek noteikta iepriekšējā gada EuroFloorball turnīrā.

Tikmēr EuroFloorball turnīrā sacenšas Eiropas florbola "mazo" valstu spēcīgākās komandas.

Kā zināms, 2016.gada beigās Rīgā risināsies pasaules čempionāts vīriešu valstsvienībām.