28.06.2012. 19:10
Jānis Leitis ceturtdien Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta 400 metru pusfinālā savā skrējienā ar rezultātu 45.88 sekundes ieņēma 3. vietu. Sasniegtais rezultāts ir atkārtots Latvijas rekords, kas ļauj izpildīt olimpisko B normatīvu, bet finālā iekļūt neizdevās.

Jānis Leitis skrēja pēdējā no trim pusfināliem, kurā uzvaru izcīnīja čehs Pāvels Maslāks (45.66). Leitis ilgi turējās otrajā vietā, taču pēdējos metros viņam garām tika Īrijas sportists Braiens Gregans, kurš finišēja pēc 45.76 sekundēm.

Leitis ieņēma 3. vietu ar rezultātu 45.88 sekundes, kas ir jauns sportista personiskais rekords un vienlaicīgi arī atkārtots Latvijas rekords, kas kopš 1991. gada pieder Vjačeslavam Kočerjaginam.

Tādu pašu rezultātu kā Leitis sasniedza arī polis Marčins Marčinišins, un tieši viņš iekļuva finālā. Polim labāks rezultāts, skatoties pēc sekundes tūkstošdaļām.