29.01.2017. 14:38
Tenisa leģendu duelī svētdien šveicietis Rodžers Federers piecos setos uzvarēja spāni Rafaelu Nadalu un piekto reizi vēsturē triumfēja Austrālijas atklātajā čempionātā. Finālspēlē Federers pieveica savu ilggadējo konkurentu ar rezultātu 6-4, 3-6, 6-1, 3-6, 6-3.

Federers ieguva 18.«Grand Slam» titulu karjerā, bet Nadals tiecās pēc piecpadsmitā titula.

Kaut pirmos no diviem savas serves geimiem Nadals uzvarēja «sausā», šajā brīdī sāka dominēt Federers, kurš ne tikai uzvarēja 11 savas serves izspēles pēc kārtas, bet arī septītajā geimā droši lauza Nadala servi. Šveicietis noveda pirmo setu līdz uzvarai ar rezultātu 6-4, noslēdzošajā geimā arī izpildot divas netveramās serves.

Otrajā setā jau pirmajā serves geimā Nadals lauza pirmoreiz Federera servi. Ilgs bija nākamais geims un tajā šveicietim uzreiz bija iespēja atspēlēties, tomēr tas netika izmantots un Nadals vēlreiz lauza servi, panākot 4-0. Kaut vienu breiku šveicietis atspēlēja, otrajā setā iesaistīties par uzvaru viņš vairs nespēja, ciešot neveiksmi ar 3-6.

Trešajā setā scenārijs bija līdzīgs iepriekšējam, bet jau ar Federera dominanci. Šveicietis pirmajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, bet otrajā jau pats nobreikoja pretinieku. Ceturtajā geimā viņam bija vēl trīs breikbumbas, bet pats Federers šajā laikā savas serves geimus uzvarēja «sausā». Sestajā geimā Nadals vēlreiz zaudēja savu servi un septītajā geimā Federers noslēdza setu savā labā ar 6-1, kaut nācās atspēlēt vēl divas breikbumbas.

Savukārt ceturtajā setā atkal uzvarēja Nadals. Viņš lauza pretinieka servi sestajā geimā, bet Federers šī seta laikā pie breikbumbām netika. Līdz ar to šajā leģendu duelī uzvarētājs bija jānoskaidro piektajā setā, bet Federers pirms tā pieprasīja medicīnisko pārtraukumu.

Izšķirošā seta pirmajā geimā Nadals lauza šveicieša servi, bet pēc tam Federers pilnībā pārņēma iniciatīvu - Federers pilnībā dominēja katrā no nākamajiem savas serves geimiem, bet pie Nadala serves viņš regulāri tika pie breikbumbām un sestajā geimā to beidzot arī panāca, panākot izlīdzinājumu 3-3. Astotajā geimā, kas bija bagāts ar lieliskām izspēlēm Federers vēlreiz lauza pretinieka servi. Kaut devītajā geimā Nadals tika pie vienas breikbumbas un centās vēl pagarināt maču, Federers vaļības neatļāvās un ieguva titulu.

Piecus no saviem 18 «Grand Slam» tituliem Federers izcīnījis tieši Austrālijā, iepriekšējo reizi šeit uzvarot 2010.gadā. Nākamos sešus gadus viņš piecas reizes aizkļuva līdz pusfinālam, bet aizpērn apstājās turnīra trešajā kārtā.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601