17.09.2013. 16:33
Izcilais etiopiešu garo distanču skrējējs Haile Gebraselasi rekomendējis divkārtējam olimpiskajam un trīskārtējam pasaules čempionam Mo Faraham nesasteigt pāriešanu no stadiona skrējieniem uz maratonu.

Pērn Farahs Londonas olimpiskajās spēlēs uzvarēja 5000 un 10000 metru skrējienos, bet šogad tādu pat panākumu sasniedza pasaules čempionātā. Viņš ir tikai otrais skrējējs aiz Gebraselasi tautieša Kenenisas Bekeles, kas vienlaikus pieder pasaules un olimpiskā čempiona tituli šajās distancēs.

Tiesa, Faraha nākotne skrejceļā pagaidām ir neskaidra, tā kā nākamgad viņš plāno debitēt maratona distancē, skrienot Londonas maratonu. Daudzkārtējais olimpiskais un pasaules čempions Haile Gebraselasi gan ieteicis britam nesteigties un koncentrēties uz rekordu labošanu stadiona skrējienos.

"Es viņam ieteiktu nedaudz ilgāk palikt skrejceļā. Tikai ļoti nedaudzi skrējēji ir veiksmīgi kā stadiona skrējienos, tā maratonā. Manuprāt, viņam ir vēl ir nedaudz par agru [skriet maratonu], bet varbūt es kļūdos," sacīja Gebraselasi.

"Ja viņš 1500 metrus skrien trīs minūtēs un 28 sekundēs, kāpēc viņam jāpāriet uz maratonu? Es paliktu 5000 un 10000 metros, jo tur ir iespējas labot pasaules rekordus," atzina etiopietis, kurš uzsvēra, ka pats 2002.gadā par agru pārgājis uz maratonu un pēc viena starta atkal atgriezies skrejceļā. "Pēc pirmā maratona es neturpināju tos skriet, jo sapratu, ka vēl neesmu tik labs. Atgriezos skrejceļā."

Svētdien Gebraselasi, Farahs un Bekele piedalījās "Great North Run" pusmaratona skrējienā Ņūkāslā un Farahs ieņēma otro vietu (1:00:10), par sekundi piekāpjoties Bekelem (1:00:09). Gebraselasi ieņēma trešo vietu (1:00:41). Jāpiebilst, ka šajās sacensībās startēja arī Jeļena Prokopčuka, kas dāmu konkurencē ierindojās piektajā vietā (1:10:14).

Izmantotie resursi:SuperSport