28.11.2014. 10:41
Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (FIFA) Ētikas komiteja izmeklējot 2018. un 2022. gada Pasaules kausa (PK) finālturnīru mājvietu izvēlēšanas balsojumu, aizdomās par negodīgu rīcību tur piecus funkcionārus, kuru vidū ir arī vācu futbola leģenda Francs Bekenbauers.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pārējie ir pašreizējais FIFA viceprezidents Anhels Marija Viljars no Spānijas, Mihels D'Hoge no Beļģijas un Voravi Makudi no Taizemes, kuri joprojām ir FIFA valdes locekļi, kā arī Harolds Meins-Nikolss no Čīles.

Kāda persona, kura labi pārzina situāciju, ceturtdien apstiprinājusi šos vārdus aģentūrai «Associated Press» pēc tam, kad visi pieci bija identificēti Eiropas mediju ziņojumos. Persona informāciju sniedza anonīmi, jo FIFA veiktā izmeklēšana ir konfidenciāla.

Bekenbauers bija viens no 22 balsotājiem, kad tika noteikts, ka 2018. gada PK notiks Krievijā un 2022. gada PK - Katarā. Jūnijā viņš provizoriski tika diskvalificēts par to, ka atteicās sadarboties ar izmeklētājiem.

Meins-Nikolss kā FIFA pārstāvis pirms 2010. gada decembra balsojuma inspicēja valstis, kuras kandidēja uz finālturnīru rīkošanu. Tiek ziņots, ka viņš meklējis vietu saviem ģimenes locekļiem Katarā ietekmīgā jaunatnes akadēmijā.

Pagājušajā nedēļā FIFA Ētikas komitejas priekšsēdētājs Maikls Garsija un Joahims Ekerts paziņoja, ka «daudzas formālas lietas» uzsāktas pret nenosauktām personām.Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties