12.01.2015. 23:49
Noslēdzies pirmais aplis Itālijas basketbola čempionāta A sērijā, un pēdējā spēļu kārtā Milānas „EA7 Emporio Armani” ar uzvaru nodrošināja pirmo vietu pussezonā, bet Ojāra Siliņa un Artūra Strautiņa pārstāvētā „Grissin Bon Reggo Emilia” pēc pirmā apļa ieņem trešo pozīciju.

Pirmā apļa pēdējā kārtā Ojāra Siliņa „Reggio Emilia” bija svarīga cīņa par vietas saglabāšanu četriniekā pret tiešo konkurenti „Enel Brindisi”, pie tam izbraukumā. Jāteic, ka kārtīga cīņa izpalika – jau no spēles sākuma Redžo izmantoja savas iespējas teicami, kamēr mājiniekiem bumba nekrita grozā pat no simtprocentīgām situācijām (lasi – groza apakšas). Siliņš otro reizi sezonā sāka spēli pamata pieciniekā vieglā uzbrucēja pozīcijā un darīja to atzīstami – pirmajā eturtdaļā latvietis iemeta visus trīs izdarītos tālmetienus, viens pats gūstot tik, cik pretinieku komanda kopā. Tāpat viens bloķēts metiens, apturot ātro pretuzbrukumu. Jau pirmās ceturtdaļas izskaņā taktiskās maiņas rezultātā debiju A sērijā piedzīvoja cits latvietis – tikai 16 gadus vecais Artūrs Strautiņš, kurš klubam pievienojās vasarā pēc U16 Eiropas čempionāta un sezonas pirmo pusi pavadīja pie kluba U17 un U19 komandām. Siliņš pirmajā puslaikā iemeta 14 punktus, visā spēlē 18, kļūstot par rezultatīvāko komandā un aizvedot „Reggio” līdz 11. uzvarai sezonā – 79:56.

Pateicoties Venēcijas zaudējumam Kapo d’Orlando (54:67), Redžo pirmo apli noslēdza nevis ceturtajā, bet trešajā pozīcijā. Otrajā vietā pagājušās sezonas vicečempione „Dinamo Banco di Sardegna Sassari”, kas tika galā ar „Vanoli Cremona” (88:82), bet pirmo vietu nodrošināja čempione Milānas „EA7 Emporio Armani”. Milānieši pirmdienas vakarā, Alesandro Džentilem aizvadot rezultatīvāko sezonas spēli (25 punkti), viesos ar 79:73 apspēlēja „Giorgio Tesi Group Pistoia”, izcīnot desmito uzvaru pēc kārtas. Pēdējo reizi vietējā čempionātā Milāna zaudēja 9. novembrī, kad viesos piekāpās tieši „Reggio Emilia”.

Pie pirmās uzvaras sezonā tika pastarīte „Pasta Reggia Caserta”, kas mājās uzveica citu apakšgala komandu „Consultinvest Pesaro” – 80:73. Nesen komandai pievienojies slovēnis Aleksandrs Čapins uzvarētāju labā guva 19 punktus, bet Mikele Vitali iemeta 16 punktus un izcīnīja septiņas bumbas.

Otrais aplis sāksies pēc nedēļu ilga pārtraukuma. Šīs nedēļas izskaņā gaidāma Visu zvaigžņu spēle, kas norisināsies Veronas hallē „PalaOlimpia”. Tās laikā, kā ierasts, tiks noskaidrots arī Trīspunktu metienu konkursa čempions un „Slam Dunk” konkursa čempions.

Spēle Rezultāts Labākie
Banco di Sardegna Sassari – Vanoli Cremona 88:82 Daisons 30+8rp+4pb; Logans 22+5rp – Bels 22+5ab; Heizs 15+4ab+4rp
Enel Brindisi – Grissin Bon Reggio Emilia 56:79 Pulens 12; Džeimss 11+4ab – Siliņš 18; Činčarīni 10+8rp+6ab
Acqua Vitasnella Cantu – Acea Roma 60:70 Džentile 17; Džonsons-Odoms 12 – Gibsons 19; Džounss 14+4ab
Pasta Reggia Caserta – Consultinvest Pesaro 80:73 Čapins 19; Vitali 16+7ab; Antonuti 13+8ab – Ross 21+8ab
Upea Capo d’Orlando – Umana Reyer Venezia 67:54 Frīmens 22+4rp; Henrijs 12+7ab – Stouns 15+9ab; Peričs 12+5ab
Granarolo Bologna – Dolomiti Energia Trento 88:78 Heizels 30; Rejs 24+6ab – Mičels 20; Paskolo 15+9ab
Sidigas Avellino – Openjobmetis Varese 67:91 Benkss 18; Hārpers 11+6ab – Rautins 21; Robinsons 17+7rp+6ab
Giorgio Tesi Group Pistoia – EA7 Emporio Armani 73:79 Brauns 18+5ab; Milborns 12+10ab – Džentile 25+9ab; Samuelss 13+6ab