13.07.2014. 15:58
Piektdien viena no lielākajām Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznēm Lebrons Džeimss paziņoja, ka atgriezīsies Klīvlendas "Cavaliers", bet vakar abas puses parakstīja līgumu uz divām sezonām.

Šo divu sezonu laikā Džeimss kopumā nopelnīs 42,1 miljonu ASV dolāru, ziņo ESPN. Līgumā iekļauts punkts, ka pēc pirmās sezonas basketbolistam pieder opcija - priekšlaicīgi kļūt vai nekļūt par brīvo aģentu. Kā izteikušies avoti, Džeimss ir pilnībā apņēmies Klīvlendā pavadīt ilgus gadus.

Džeimsa īsais līguma termiņš ir izskaidrojams ar to, ka pēc 2015. - 2016. gada sezonas NBA vadībai ir jānoslēdz jauns televīzijas līgums, kas tādējādi sekmēs maksimālo līgumu palielināšanos. 11 sezonu laikā Džeimss ir nopelnījis 129 miljonus, taču tikai trīs reizes šajā laika posmā viņš ir saņēmis iespējami maksimālo summu.

"Sveicot Lebronu Džeimsu mājās, mēs nevarētu būt vēl priecīgāki," sacīja komandas ģenerālmenedžeris Deivids Grifins. "Lebrons savā esejā izteicās, ka neies nekur citur, kā tikai uz Klīvlendu, kā arī, ka Klīvlenda ir vieta, kur viņš vienmēr ir domājis pabeigt karjeru.

Šie vārdi un uzticēšanās nolika mūs visus, ieskaitot Lebronu, vislabākajā situācijā, lai pareizi izveidotu mūsu franšīzi un sasniegtu tādus mērķus, kādi mums visiem ir zināmi un iespējami. Cerības būs visaugstākajos līmeņos, taču ne vienam nevajadzētu sagaidīt tūlītējus un automātiskus panākumus."

Lai gan iepriekšējos četrus gadus Džeimss pavadīja Maiami, viņam joprojām pieder vairāki "Cavaliers" rekordi. Viņš ir guvis visvairāk punktus "Cavs" vēsturē, vidēji guvis visvairāk punktus, realizējis visvairāk metienus, kā arī izmetis visvairāk metienus. Tāpat viņš ir visvairāk pārtvēris bumbas un aizvadījis visvairāk minūšu laikumā.

Aizvadītajā sezonā Džeimss vidēji spēlē guva 27,1 punktu (trešais labākais rādītājs līgā), izcīnīja 6,9 atlēkušās bumbas un atdeva 6,3 rezultatīvas piespēles. Viņš bija vienīgais spēlētājs līgā, kurš guva vismaz 20 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles.

Izmantotie resursi:Cleveland CavaliersESPN: The Worldwide Leader In SportsLatvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties