30.08.2015. 09:11
Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien ieņēma 6.vietu Eiropas junioru čempionāta finālā Silkeborgā (Dānija), bet slovēnis Matejs Žagars pēc smaga kritiena spēja uzvarēt pasaules čempionāta GP seriāla posmā Gožuvā (Polija) un palikt starp pretendentiem uz medaļām kopvērtējumā.

Andžejs Ļebedevs pārliecinoši uzvarēja Eiropas junioru čempionāta pusfinālā un bija viens no favorītiem finālā Silkeborgas mototrekā, taču ļoti neveiksmīgs sanāca sacensību sākums un jau pēc pirmajiem diviem braucieniem Andžejam bija tikai teorētiskas izredzes ne tikai uz titulu, bet arī uz kādu no medaļām - savā pirmajā braucienā Ļebedevs izstājās motocikla defekta dēļ, bet otrajā ieguva tikai vienu punktu. Tad sekoja divas uzvaras pēc kārtas un pirms pēdējās braucienu sērijas Ļebedevam bija 7 punkti. Uzvara pēdējā braucienā teorētiski varbūt arī varēja dot iespēju kaut vai uz papildbraucienu par bronzu, taču jau pirms tā citi pretendenti uz medaļām bija guvuši nepieciešamos punktus (Andžejam bija priekšpēdējais 19. brauciens) un arī trīs punkti vairs neko neglābtu. Pēdējā braucienā Ļebedevs finišēja trešais un ar 8 punktiem Eiropas junioru čempionāta finālā ieņēma 6.vietu. Jevgeņijs Kostigovs bija finālā rezervists un šajā lomā arī palika.Par čempionu ar 14 no 15 iespējamajiem punktiem kļuva dānis Anderss Tomsens, otrais - arī dānis Nikolajs Busks Jakobsens (13), bet trešais - polis Bartošs Smektala (12). Aiz trijnieka palika arī citi favorīti Kacpers Vorina (pērn bija otrais), Maksims Drabiks, Viktors Kulakovs, Jons Lindmarks...Pasaules čempionāta GP seriāla 8.posmā Gožuvā trešo uzvaru karjerā guva slovēnis Matejs Žagars, taču tā viņam bija arī sāpīga uzvara - 18. braucienā austrālietis Džeisons Doils, cenšoties apsteigt Žagaru un dāni Nikiju Pedersenu, izraisīja kritienu, kurā cieta dānis un slovēnis. Pedersens sacensībās vairs nevarēja piedalīties (smagu traumu, par laimi, nav), bet slovēnis pēc tam stipri kliboja, taču braukt varēja. Atkārtotā braucienā slovēnis uzvarēja, pusfinālā Žagars piekāpās tikai pašreizējam titula īpašniekam amerikānim Gregam Henkokam, kurš pirmo reizi šopsezon beidzot tika finālā, bet izšķirīgajā braucienā Žagars apsteidza Henkoku un pārliecinoši uzvarēja. Otrais finišēja Henkoks, trešais - pašreizējais GP seriāla līderis anglis Tais Vofindens, bet ceturtais bija pērnā gada uzvarētājs 20 gadus vecais polis Bartošs Zmaržliks, kurš startēja ar wild card.GP seriāla kopvērtējumā četrus posmus pirms beigām Vofindens savu pārsvaru pār Pedersenu palielināja līdz 24 punktiem - attiecīgi 109 un 85 punkti. Pedersenam uz papēžiem min Henkoks un Žagars, kuriem ir attiecīgi 82 un 81 punkts.Nākamais GP posms risināsies 12. septembri Krško mototrekā Slovēnijā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA