04.01.2017. 22:26

Joprojām uzturoties Argentīnā, trešajā sacīkšu dienā sportisti mēroja 780 km garu posmu no Tukumanas uz Žužuju, no tiem 364 km ar laika kontroli. Vienīgi smagajiem auto bija jāveic īsāks ātrumposms - 199 km. Būtisku lomu pirmo reizi šajā gadā spēlēja arī navigācija.

"Peugeot" komanda šodien demonstrēja pārspēku pār konkurentiem, ieņemot pirmās trīs vietas - Stefans Petransels, kurš šogad cer izcīnīt jau 13. uzvaru Dakaras rallijā, bija ātrākais, otrajā vietā ierindojās Karloss Sainss, bet Sebastjēns Lēbs finišēja trešais. Kopvērtējumā Lēbam izdevies nosargāt vadību, Sainss pakāpies uz otro vietu, zaudējot viņam 42 sekundes, bet vairāk par trim minūtēm zaudē un trešo vietu kopvērtējumā šobrīd ieņem Petransels.

Katastrofāla šī diena izvērtās vairākiem vadošajiem sportistiem, kas brauc ar "Toyota" pikapiem. Līdzšinējais Dakaras rallija vicelīderis Nasers Al-Atija šodien sākotnēji atkal bija starp ātrākajiem, tomēr tad pazaudēja vienu no mašīnas riteņiem, paliekot trasē. Drīz pēc tam apstājās arī Žinels de Viljē un Nani Roma, kuri pēc diviem posmiem ierindojās ceturtajā un piektajā vietā. Roma gan drīz ceļu turpināja, pārāk daudz laika nezaudējot.

Motociklu klasē šī diena nebija īpaši veiksmīga līdzšinējam sacensību līderim Tobijam Praisam ("KTM"), kurš zaudēja samērā daudz laika, bet uzvaru izcīnīja spāņu motosportists Žoans Bareda ("Honda"), pārņemot vadību arī rallija kopvērtējumā. Uz otro vietu pacēlies Sems Sanderlends ("KTM"), kurš arī trešajā posmā finišēja otrais - pēc trim dienām viņu no līdera šķir desmit minūtes, bet vēl pēc nedaudz vairāk kā trim minūtēm seko Paulu Gonsalvešs ("Honda").

Kvadriciklu klasē trešajā posmā uzvara Gastonam Gonzalesam ("Yamaha"), bet vadību kopvērtējumā pārņēmis Ignacio Kasale ("Yamaha").

Rezultāti: Ranking stage 3 car page :Dakar

Āfrikā pa to laiku turpinās "Africa Eco Race" sacīkstes, kur šodien Marokā bija jāveic 433 km garš trešais ātrumposms, bet kopā ar pārbraucieniem - 525 km. Trešo dienu pēc kārtas uzvarēja Vladimirs Vasiļjevs ("Mini"), kurš saglabā pirmo pozīciju arī kopvērtējumā, šobrīd par 28 minūtēm pārspējot Tjerī Maņaldi ("Ford"), kamēr trešais ir Andrejs Karginovs ("Kamaz"). Viņš līderis smago auto ieskaitē. Tikmēr motociklu klasē uzvarēja dienvidāfrikānis Gevs Tedijs Sella ("KTM"), kurš atguvis vadību kopvērtējumā, turklāt jau pamanījies iekrāt 51 minūtes pārsvaru pār Paolo Ceci ("Honda").

Rezultāti: Classements

Informācija tiks papildināta...Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties