21.08.2014. 13:37
Latvijas Basketbola savienība (LBS) ir visai optimistiska par izredzēm rīkot 2015.gada Eiropas čempionātu, uz kura finālturnīra rīkošanu pašlaik pretendē.Jau vēstīts, 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīra norises vieta tiks izraudzīta...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Jau vēstīts, 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīra norises vieta tiks izraudzīta septembrī, jo tiesības uzņemt sacensības valsts politiskās situācijas dēļ atņemtas Ukrainai. Uz tiesībām rīkot daļu finālturnīra pretendē astoņas valstis, kuru vidū ir arī Latvija. Rīkotāji tiks izraudzīti no to valstu vidus, kuru komandas būs izcīnījušas tiesības spēlēt finālturnīrā.

"Spānijas galvaspilsētā 8.septembrī, kur tobrīd notiks Pasaules kausa izcīņa, tiks izlemts, kur risināsies Eiropas čempionāts. Kopā pieteikušies astoņi kandidāti. FIBA pārstāvji ir apmeklējuši visas valstis un izskatījuši infrastruktūru. Esam pilni apņēmības rīkot šo čempionātu. Priekšrocību mums ir daudz, mums ir lieliska un funkcionāla arēna. Mēs pēdējos astoņos gados esam bijuši ļoti aktīvi, regulāri organizējot Latvijā dažāda vecuma un līmeņa turnīrus," ceturtdien kandidatūrai veltītā preses konferencē atzina LBS ģenerālsekretārs un sporta direktors Edgars Šneps.

"Varam teikt, ka Latvijas izlase ir kvalificējusies sacensībām, tāpēc šobrīd ir unikāla situācija, ka no Baltijas reģiona čempionātā būs četras izlases - Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija. Nepārspīlēšu sakot, ka Baltijas reģions ir vienīgais pasaulē, kur vadošais sporta veids ir basketbols. Tāpēc būtu tikai loģiski, ja Baltijā spēles aizvadītu vismaz viena grupa. Šie arī būs daži no mūsu argumentiem. Izmaksas nevar salīdzināt ar jauniešu čempionātiem, izdevumi varētu būt 2,3 miljoni eiro. Tas padara pasākumu gana riskantu no finansiāliem aspektiem," piebilda Šneps.

Tikmēr LBS prezidents Valdis Voins uzskata, ka šī ir unikāla iespēja Latvijā rīkot tik augsta līmeņa sacensības.

"Čempionāta rīkošana varētu būt lielākais sporta pasākums Latvijas vēsturē, jo diez vai Latvijai izdosies kādreiz organizēt Pasaules kausa izcīņu futbolā. Jāsaka, ka bez valsts atbalsta augsta ranga sacensības nav iespējas rīkot, tāpēc jāsaka paldies valdībai par 1,2 miljonu eiro piešķiršanu licencei uz EČ rīkošanu. Protams, izdevumi būs vēl, bet tas būs nākošais solis. Protams, 2,3 miljoni eiro, kas paredzēti izmaksām, ir pietiekami liela summa, tomēr ceram, ka visi paliks plusos, nemaz nerunājot par atpazīstamību, ko šādas sacensības valstij dos" skaidroja Voins.

Tāpat optimisma pilns par Latvijas izlases kandidatūru ir valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

"Latvijā jau astoņus gadus tiek rīkoti Eiropas un pasaules līmeņa čempionāti dažādos vecumos. Neredzu iemeslus, lai čempionāts nenotiktu Latvijā. Mēs sen jau to esam pelnījuši no dažādiem kritērijiem. Man gribētos ticēt, ka darbs, ko LBS ir izdarījusi, tiks novērtēts. Mājas spēlēs basketbolistiem būtu dubultatbildība, kā tas bija aizvadītajās atlases cikla spēlēs Rīgā," teica Bagatskis.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase pirmajos četros mačos tikusi pie četrām uzvarām, kas jau garantējis vietu finālturnīrā.Super Nova, sporta klubs Aviācijas 15, Rīga, LV-1057
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties