03.12.2014. 17:21
Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas turnīrā pagaidām labāko bilanci sasnieguši pērnās sezonas turnīra uzvarētāji BK „Salacgrīva” (8-1). Savukārt komandas saspēles vadītājs 19 gadus vecais Edgars Šilbergs atzīts par LBL3 Novembra spēlētāju – četrās spēlēs vidēji  32 minūtes 37 sekundes, gūti 19 punkti, izcīnītas 5 atlēkušās bumbas, izdarītas 4,8 rezultatīvas piespēles, izprovocētas 6 piezīmes, 5,2 reizes pārķerta bumba, vidējais efektivitātes koeficients 21.

„Edgars noteikti ir pelnījis balvu,” uzsver BK „Salacgrīva” direktors Inārs Veide. „Basketbols ir viņa sirdslieta. Centīgs, apzinīgs, neizlaiž ne spēles, ne treniņus. Audzis Jelgavā, bet ilgus gadus dzīvo Salacgrīvā – trenējies pie Valentīna Turka un jau ceturto gadu pārstāv pilsētu LBL3 čempionātā. Talantīgs, bet pats sapratis, ka nepietiekami garā auguma dēļ ar basketbola spēlēšanu naudu nepelnīs un tagad spēlē prieka pēc. Šogad sācis studēt RTU, aicināts spēlēt augstskolas komandā LBL2, bet palicis uzticīgs Salacgrīvai. Mūsu komandā viņš ir līderis.”

Salacgrīvas komanda pērn uzvarēja LBL3 čempionātā, tomēr neizmantojāt iespēju pieteikties LBL2. Pietrūkst līdzekļu vai gribēšanas?

Gribēšana ir un naudu sameklētu, bet – Salacgrīvā neviena zāle pagaidām neatbilst LBL2 prasībām. Savukārt spēlēt citur nebūtu pareizi. Basketbols mūsu pilsētā ir galvenais sporta veids, ir savs atbalstītāju loks un ažiotāža. Negribas no tā visa atteikties.

Zāle nav pat projektā?

Projekts modernam sporta centram bija jau pirms vairākiem gadiem, taču krīze nobremzēja tā realizāciju. Pagaidām nav zināms, kā viss attīstīsies.

Vai čempionu sastāvu esat saglabājuši?

Par 90 procentiem. Mērķi atkal ir augsti – cīnīties par medaļām un pirmo vietu. Vēl gan ir tikai pats sezonas sākums. Neesam labākajā formā, nomoka savainojumi. Vēl ir laiks ieskrieties.

Kāds ir komandas darba režīms?

Paralēli LBL3 vēl piedalāmies arī Alternatīvajā līgā un Olimpiskā centra „Limbaži” čempionātā, tā ka nedēļā iznāk divas vai pat trīs spēles. Principā domāts, ka piektdienas vakarā Salacgrīvā trenējamies, bet parasti tajā dienā iekrīt spēle. Amatieriem tas ir labākais treniņš.

Kā izskatās konkurenti?

Daudzas LBL3 komandas ir stiprākas nekā pirms gada. Mūsu grupā „Dartija”, Cēsis, otrajā grupā Sigulda – visi pastiprinājušies un lolo nopietnus nodomus. Nav izteikti vāju komandu, kādas bijušas iepriekšējos gados. Pēc Jaungada, kad grupu labākās komandas spēlēs savā starpā, būs ļoti interesanti.

Seko un uzzini pirmais:Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties