16.10.2015. 21:51
Šodien Latvijas basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) pie pirmā panākuma jaunajā sezonā tika RTU studenti, kuri savās mājās pārspēja ''OC Limbaži'' ar 60:55. Citā spēlē ceturtajā ceturtdaļā fantastisku atspēlēšanos sarīkoja ''ViA/Valmiera Glass'', kura ar 87:83 savās mājās pieveica vienu no turnīra favorītēm ''BK Saldus''.

Pirmajā dienas spēlē B grupas komandu cīņā RTU, kura sezonu sākusi ar divām neveiksmēm, uzņēma ''OC Limbaži''. Pirmajā ceturtdaļā abas komandas neparādīja savu labāko spēli (kopā pieļautas 11 kļūdas), taču nerezultatīvais ceturksnis noslēdzās ar trīs punktu pārsvaru mājiniekiem. Puslaika turpinājumā viesi sāka pārņemt iniciatīvu, ko palīdzēja īstenot Dāvja Krastiņa astoņi punkti pēc kārtas (28:17). Jāpiemin, ka viesi uzbrukumā lielu daļu (13 punktus) no punktu ražas savāca tieši pēc studentu 15 pieļautajām kļūdām pirmajā puslaikā.

Otrā mača puse sākās ar Matīsa Jankovska, Mārtiņa Bērziņa un Jāņa Zeltiņa veidoto 10:0 RTU izrāvienu, kurš atjaunoja intrigu spēlē 29:31. Pamatlaika pēdējās 10 minūtēs daudz veiksmīgāki aizsardzībā bija laukuma saimnieki, kuri bija pārāki cīņā par atlēkušajām bumbām ( visā spēlē 50 pret 33), tāpat uzvaru palīdzēja nokārtot kapteinis Bērziņš, kurš spēles beigās guva astoņus punktus. RTU varēja svinēt pirmo uzvaru ar rezultātu 60:55.

Uzvarētāju rindās Mārtiņš Bērziņš guva 19 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, kā arī atdeva četras rezultatīvas piespēles un četras reizes atņēma pretiniekam bumbu. ''OC Limbaži'' komandā rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Oskars Rusmanis.

RTU - ''OC Limbaži'' 60:55 (11:8, 6:21, 23:13, 20:13)RTU: Bērziņš 19 p. (11 atl. b.+4 rez. piesp.+4 pārtv.b.), Jankovskis 11, Zeltiņš 10 (11 atl.b.), Grabovskis 8, Jančauskis 4, Zariņš 3, Bikovs 2, Aņisimovs 2, Neimanis 1, Grigorjevs, Saliņš, Molodovs.OC Limbaži: Rusmanis 13, Veinbergs 11, Fridrihsons 8, Krastiņš 8, Bitītis 6, Kārklis 4, Zaļaiskalns 3, Brenčs 2, Veide, Ozols.

A grupas spēli Valmierā starp ''ViA/Valmiera Glass'' un ''BK Saldus'' atklāja viesi ar precīzu Edgara Buiķa divpunktu metienu. Tieši Buiķis ar Kristu Pīternieku, Kārli Žundu un Jāni Līcīti bija viesu pamanāmākie spēlētāji, kuri dažādos veidos iekaroja pretinieku grozu. Otrajā ceturtdaļā pagājušās sezonas Aldaris LBL dalībniece izveidoja pat 20 punktu pārsvaru, bet līdz puslaika beigām valmierieši ar komandas līdera Sandra Vītola pūlēm panāca 34:46.

Arī spēles turpinājumā viesi turējās drošā vadībā, izcīnot vairāk atlēkušās bumbas, kuras ļāva izmantot otrās uzbrukuma iespējas. Tiesa, paniku divās minūtēs ''BK Saldus'' komandai sacēla četri mājinieku tālmetieni (divas reizes trejaci realizēja Renārs Apsītis), un ''ViA'' deficīts bija sarucis pavisam strauji 71:75. Spēles galotnē Apsītis realizēja jau savu ceturto trīspunktnieku, panākot neizšķirtu 78:78.

Mājinieki sajutuši uzvaras garšu ar Oto Grīnberga aktivitātēm panāca piecu punktu pārsvaru, kuru atspēlēt pretiniekiem vairs neizdevās. Šī ''ViA'' bija otrā uzvara trīs spēlēs. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu bija Oto Grīnbergs, bet pretinieku rindās ar tikpat punktiem un 17 atlēkušajām bumbām izcēlās Pīternieks.

''ViA/Valmiera Glass'' - ''BK Saldus'' 87:83 (14:20, 20:26, 18:24, 35:13)ViA/Valmiera Glass: Grīnbergs 21, Apsītis 13, Paipa 13, Vītols 9, Mihailovs 8, Ivanovs 8, Riekstiņš 6, Lišiks 5, Kohanovs 4 (11 rez. piesp.), Dubults, Kravalis, Ermansons.BK Saldus: Pīternieks 21 (17 atl.b.), Žunda 17, Līcītis 15, Baumanis 13, Buiķis 7 (12 rez. piesp.), Bāča 6, Zalkovskis 4, Vasiļevskis.

Izmantotie resursi:LBL II