02.04.2014. 22:20
Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas (LBL2) izslēgšanas spēlēs šodien tika noskaidroti pirmie pusfināla dalībnieki. Par tiem kļuva "Ventspils Augstskolas" basketbolisti, kas arī otrajā sērijas spēlē uzveica "Pārdaugavu/LU" (81:74).

"Ventspils Augstskola" pirmo spēli savā laukumā uzvarēja ar 81:76, un arī otrais mačs nenoslēdzās ar pārliecinošu panākumu. Lai gan pēc trim ceturtdaļām ventspilnieki bija priekšā ar 67:50, "Pārdaugava/LU" pēdējās 10 minūtēs prata pietuvoties līdz pat -3 (74:77), tomēr pēdējā minūtē viesi prata nosargāt pārsvaru un uzvarēt ar 81:74.

Uzvarētāju rindās ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Edgars Štelmahers, bet rīdziniekiem lielisks mačs Linarda Jaunzema kontā – 26 punkti un 13 atlēkušās bumbas.

Citā spēlē iespēja nodrošināt pusfinālu bija Rīgas Stradiņa universitātes komandai, tomēr RSU ar viena punkta pārsvaru piekāpās "Mārupei" (84:85). Izšķirošais metiens Mārtiņa Šteinberga kontā, kurš 12 sekundes līdz spēles pamatlaika beigām realizēja tālmetienu.

Pa 26 punktiem "Mārupes" labā guva Toms Straudovskis un Artūrs Kramiņš, bet Šteinbergs pievienoja 14 punktus. RSU labā ar 24 punktiem labākais bija Ivars Ikstens. Izšķirošais mačs abu komandu starpā notiks rīt.

"Pārdaugava/LU" – "Ventspils Augstskola" 74:81 (18:18, 11:24, 21:25, 24:14)"Pārdaugava/LU": Jaunzems 26 (13ab), Eiduks 20 (10ab), Lasenbergs 10, Večens 5 (7ab, 5rp), Ozolinkevičs 4, Ceļapīters 3, Pavliņš 2, Niedra 2, Brants 2, Arcimovičs."Ventspils Augstskola": Štelmahers 18, Leimanis 17 (6ab), Lomažs 13 (6ab), Blumbergs 11, Čavars 9 (12ab), Staķavs 7, Pāže 5, Lēmanis 1.

"Mārupe" – RSU 85:84 (26:14, 17:27, 25:17, 17:26)"Mārupe": Straudovskis 26 (10ab), Kramiņš 26 (6ab), Šteinbergs 14 (6ab), Brička 6, Pāže 4 (6ab), Motivāns 4, Metnieks 3, Polis 2, Saulītis.RSU: Ikstens 24 (5ab, 5rp), Ginters 16, Jurjāns 14 (5ab), Vilks 13 (7ab), Kalējs 9 (6ab), Šapovalovs 4 (9ab), Veisbārdis 2, Putniņš 2, Baško, Upesleja, Kravčuns.

Izmantotie resursi:basket.lv