24.11.2015. 21:22
Otrdien, 24.novembrī Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2) tika aizvadītas divas spēles. A grupas spēlē BA "Turība" ar 75:63 apspēlēja "ViA/Valmiera Glass". B grupas spēlē "VEF skola" basketbolisti pēdējā ceturtdaļā sametot divreiz vairāk punktus kā RTU basketbolisti, izcīnīja uzvaru ar 79:76.

Pirmajā vakara spēlē BA "Turība" sporta kompleksā tikās divas Rīgas komandas. Pirmā ceturtdaļa nedaudz veiksmīgāka padevās vefiešiem (23:20), rezultatīvi ceturtdaļu nospēlējot visiem pieciem pamata spēlētājiem un pēc Riharda Bērziņa precīza pustālā metiena, izvirzoties vadībās pēc ceturtdaļas ar trīs punktu pārsvaru. Otro ceturtdaļu ar bumbas triecienu grozā no augšas atklāja Kārlis Garoza, tomēr ceturtdaļas turpinājumā lielisku precizitāti no tālmetienu līnijas demonstrēja Mārtiņš Bērziņš un RTU komanda, gūstot 24 punktus un izvirzoties vadībā pēc puslaika ar 44:35.

Trešo ceturtdaļu komandas nospēlēja neizšķirti. Trešās ceturtdaļas beigās 6-0 izrāvienu veica vefieši, ko spēja turpināt arī uzsākot pēdējo ceturksni un samazinot rezultāta starpību līdz divu punktu deficītam (64:62). Spēlei turpinoties abas komandas apmainījās ar gūtajiem punktiem, bet pēdējās minūtes sākumā, līdz ar Toma Upes precīzo trejaci, vefieši izlīdzināja rezultātu (73:73) un ar Eduarda Hāznera trejaci jau pirmo reizi izvirzīties vadībā ar 76:73. 11 sekundes līdz spēles beigām Bērziņš izlīdzināja rezultātu ar savu septīto precīzo trejaci spēlē (76:76), pēc kura minūtes pārtraukumu pieprasīja "VEF skola" treneris Raimonds Feldmanis. Pēc minūtes pārtraukuma RTU basketbolisti nekavējoties taisīja piezīmi, bet aukstasinīgi soda metienus izpildīja Kārlis Šiliņš un Eduards Hāzners nodrošinot vefiešiem uzvaru ar 79:76.

Otrajā vakara spēlē par sezonas sākumā piedzīvoto zaudējumu BA "Turība" komandai (60:79) alka revanšēties Vidzemes Augstskola. Spēli ar Elvja Endzeļa un Arvja Blūmberga gūtajiem punktiem iesāka "Turība", trešajā minūtē izvirzoties vadībā ar 7:3. Pirmās ceturtdaļas turpinājums rezultatīvi tika aizvadīts abām sāncensēm, bet pēdējā minūtē līdz ar Emīla Caunes un Endzeļa precīzajiem metieniem, "Turība" noslēdza pirmās desmit minūtes ar 27:20. Otro ceturtdaļu pārliecinoši uzvarēja "ViA" basketbolisti, rezultatīvi nospēlējot Oto Grīnbergam, Tomam Kohanovam, Normundam Lišikam un Jēkabam Paipam. Pēc pirmā puslaika valmieriešiem divu punktu pārsvars 41:39.

Trešajā ceturtdaļā laužot spēles gaitu, "Turības" basketolisti pretiniekiem ļāva iemest tikai deviņus punktus un izvirzījās vadībā pēc trešās ceturtdaļas ar 60:50. Turpinot sekmīgo spēli, "Turība" pēdējo ceturksni iesāka ar 5-1 izrāvienu uz ko spēja atbildēt valmierieši Lišiks un Paipa, divas minūtes līdz spēles beigām atjaunojot tikai desmt punktu deficītu (60:70). Tomēr, turpinājumā valmierieši nespēja vēl vairāk pietuvoties rezultāta starpībā un bija spiesti atzīt BA "Turība" pārākumu ar 63:75.

"VEF skola" – RTU 79:76 (23:20, 12:24, 20:20, 24:12) VEF skola : Garoza 24 (12 atl.b.), Hāzners 18, Šiliņš 10 (12 atl.b.), Raimo 9 (7 rez.p.), Feikners 8 (10 atl.b., 4 rez.p.), R.Bērziņš 5 (6 atl.b.), Upe 3, Ikaunieks 2, Enkuzēns, Zomerfelds, Zotovs RTU : Bērziņš 26 (7 atl.b.), Jankovskis 12, Grabovskis 11, Jančauskis 9 (6 atl.b.), Bikovs 9 (7 rez.p.), Molodovs 5 (8 atl.b.), Zariņš 2, Neimanis 2, Aņisimovs, Zeltiņš, Ozols

BA "Turība" – "ViA/Valmiera Glass" 75:63 (27:20, 12:21, 21:9, 15:13) BA Turība : Endzels 16 (8 rez.p.), Adiņš 16 (14 atl.b., 5 rez.p.), Mičulis 11 (11 atl.b.), Ate 11, Blūmbergs 10, Caune 7, Skvarnavičs 4, Muižnieks, Martins, Stacēvičš, Liberts, Dumburs ViA : Paipa 13, Kohanovs 12, Grīnbergs 9, Lišiks 9 (8 atl.b.), Ermansons 7, Mihailovs 5, Ivanovs 3, Apsītis 2, Riekstiņš 2, Eglītis 1, Brauns