05.02.2015. 22:57
Latvijas basketbola līgas otrās divīzijas (LBL2) pastarīšu duelī pie graujošas uzvaras tika ''Gulbenes Buki/BJSS'', kuri izbraukumā ar 95:67 pārspēja ''Jēkabpils-2'' komandu, bet otrā grupā panākumu izcīnīja ''Rīga/Rīdzene/Turība'', kura savā laukumā pārspēja ''Valmieru/VBSS''.

Lai arī abas komandas pirms spēles Jēkabpils Sporta namā atradās grupas pēdējās vietās, tomēr cerības uz play-off cīņām gan ''Jēkabpils-2'', gan ''Gulbenes Buki/BJSS'' komandai ir saglabājušās. Mājinieki pirmajā puslaikā no spēles realizēja tikai četrus no 25 metieniem, kamēr viesi no visām distancēm realizēja vairāk kā pusi izmesto metienu, kā rezultātā, viesi pēc puslaika bija iekrājuši 30 punktu pārsvaru (51:21).

Otrajā puslaikā mājinieki nedaudz spēja sadeldēt lielo punktu starpību līdz rezultātam 50:71, taču neko vairāk arī atlikušajā spēles daļā nespēja, kas nozīmēja, ka pie pārliecinošas uzvaras tiek Gulbenes Buki/BJSS ar 95:67. Iespaidīga spēle Artūram Lūsim, kurš guva 26 punktus (2p 5/9, 3p 2/4, 1p 10/13), savāca 12 atlēkušās bumas, tiesa, pieļāva arī sešas kļūdas. ''Jēkabpils-2'' no sestā zaudējuma pēc kārtas neglāba arī komandas līdera Toma Kohanova 14 punkti. Buki ar četrām uzvarām 12 spēlēs ieņem septīto vietu, kamēr jēkabpilieši ar vienu uzvaru 13 spēlēs paliek pēdējā vietā.

Otrā grupā, kurā komandas cīnās par 11.-16.vietu, savā laukumā pie uzvaras tika ''Rīdzene/Turība'' komanda, kura pirmajās trīs ceturtdaļās savā grozā ielaida tikai 37 ''Valmiera/VBSS'' punktus, bet pati atbildēja ar 61, kas ļāva ceturto ceturtdaļu uzskatīt par formalitāti. Spēles gala rezultāts 80:64. Rīdzinieku uzvaru, galvenokārt kaldināja pieci spēlētāji, kuri katrs guva vismaz 10 punktus, bet rezultatīvākais bija Roberts Pāže ar 18 punktiem. Viesiem pusi (32) no komandas punktiem guva Ervīns Ivanovs. ''Turība'' ar piecām uzvarām septiņās spēlēs pakāpjas uz pirmo vietu, bet ''Valmierai/VBSS'' ar vienu uzvaru astoņās spēlēs atrodas pēdējā 16.vietā.

''Jēkabpils-2'' - ''Gulbenes Buki/BJSS'' 67:95 (10:23, 11:28, 24:17, 22:27)Jēkabpils-2 : Kohanovs 14, Arnītis 11, Ermansons 9, Liberts 8, Bērziņš 7, Stiebriņš 6, Zībergs 6, Burda 3, Kirejevs 2, Burkovskis 1, Bitelis, Avotiņš.Gulbenes Buki/BJSS: Lūsis 26, Paegle 21, Mediss 14, Pētersons 12, Vanags 10, Babulis 4, Dumburs 3, Rikveilis 2, Freijs 2, Gaigalietis 1, Teicis, Kalniņš.

''Rīdzene/Turība'' - ''Valmiera/VBSS'' 80:64 (19:12, 20:11, 22:14, 19:27)Rīdzene/Turība: Pāže 18, Sīpoliņš 17 (10ab), Muižnieks 15, Mičulis 10, Blumbergs 10, Krauklis 6, Ate 2, Caune 2, Bernans, Adiņš, Krūze, Martins.Valmiera/VBSS: Ivanovs 32, V. Liepiņš 12, Kivriņš 12, Bērziņš 4, Širmanskis 4, Treijs, M.Liepiņš, Sniedzītis.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība