13.04.2014. 18:30
Šodien aizvadīta Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas (LBL2) pusfināla sērijas otrā spēle starp "Ventspils Augstskolas" un "Mārupes" komandām. "Mārupe" savā laukumā spēja izcīnīt uzvaru ar 78:69, izlīdzinot rezultātu sērijā līdz divām uzvarām (1-1).

Pirmā pusfināla sērijas spēle notika Ventspilī, kur VeA spēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 84:69. Lai iekļūtu LBL2 finālā, ventspilnieki bija apņēmības pilni izcīnīt panākumu arī izbraukumā, bet viegli viss neklājās.

"Mārupe" spēli sāka ar 5:0 izrāvienu, bet ātri vien zaudēja iniciatīvu, kas noveda pie zaudētas ceturtdaļas ar rezultātu 22:15. Mājinieki centās atspēlēties, bet VeA basketbolisti reti, bet tomēr realizēja pa kādam metienam, neļaujot "Mārupei" atgūties. Tas tā pa īstam izdevās tad, kad līdz pirmā puslaika beigām bija palikušas trīs minūtes. Laukuma saimnieki spēja iegūt minimālu pārsvaru, kuru gan neprata nosargāt. Lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 40:37 VeA labā.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas spēja pabūt vadībā, kopumā spēlei ritot rezultatīvi un līdzīgi, tādējādi atstājot visu intrigu uz ceturto ceturtdaļu, kuru ar divu punktu pārsvaru iesāka VeA (57:55). Pateicoties Toma Straudovska līdera cienīgajai spēlei, "Mārupe" ātri vien nelielo deficītu pārvērta astoņu punktu pārsvarā (67:59). VeA basketbolisti spēli atdot negrasījās, atbildot ar 6:0 izrāvienu un atjaunojot intrigu. Pēdējās četrās minūtēs cīņa ritēja punkts punktā, vadības grožus savās rokās saglabājot "Mārupei". Mača izskaņā mājiniekiem izdevās atrauties un svinēt uzvaru ar rezultātu 78:69. Līdz ar to rezultāts sērijā līdz divām uzvarām kļuvis 1-1, kas nozīmē, ka šī dueļa uzvarētājs tiks noskaidrots Ventspilī.

Šajā spēlē rezultatīvākais "Mārupes" rindās ar 25 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Rihards Pāže, bet 18 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles un sešas atlēkušās bumbas Artūra Kramiņa rēķinā. VeA labā 14 punktus guva, 10 atlēkušās bumbas izcīnīja un trīs metienus bloķēja Klāvs Čavars.

"Mārupe" - "Ventspils Augstskola" 78:69 (15:22, 22:18, 18:17, 23:12)"Mārupe": Ri.Pāže 25 (6 ab), Kramiņš 18 (7 rezult.piesp., 6 ab), Straudovskis 13 (7 ab), Šteinbergs 11 (6 ab), Metnieks 5, Motivāns 4, Gribs 2, Brička, Saulītis, Polis, Līviņš.VeA: Čavars 14 (10 ab, 3 bl), Lomažs 13, Leimanis 11, Štelmahers 10, Ro.Pāže 9, Grīnbergs 8, Staķavs 4, Blumbergs, Lēmanis.

Izmantotie resursi:basket.lv