22.03.2014. 17:08
Sestdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas astotdaļfināla otrajā spēlē "RNS-D/Līvāni" savā laukumā ar rezultātu 84:61 apspēlēja "Pārdaugavu/LU", pārliecinoši revanšējoties par zaudējumu sērijas pirmajā spēlē Rīgā.

Trešdienas vakarā "Latvijas Universitātes" fārmkomanda savās mājās sāka ar uzvaru (69:61) un šodien rīdziniekiem bija iespēja iekļūt ceturtdaļfinālā. Tomēr tas nenotika. Mājinieki sāka pārliecinoši un jau pirmajā ceturksnī panāca pārsvaru, kas rakstām ar divciparu skaitli (pēc desmit minūtēm 23:11). Lai gan viesi līdz puslaika pārtraukumam nedaudz pietuvojās, otrajā cēlienā mājinieki atkal spēlēja pārliecinoši, nedodot iespējas "Pārdaugavai" atsisties.

Einārs Bučs guva 18 punktus, kļūstot par labāko punktu guvēju Līvānu komandas uzvarā ar rezultātu 84:61. Eduards Ķikuts pievienoja "double-double" ar 17 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, bet Didzim Bērziņam pietrūka pavisam maz līdz "triple-double" - deviņi punkti, deviņas bumbas un 12 rezultatīvas piespēles.

"Pārdaugavas" labā 15 punktus sameta Roberts Niedra, 12 punkti Linardam Jaunzemam, bet par vienu mazāk Jānim Eidukam. Jaunzemam arī piecas bumbas zem groziem. Izšķirošā spēle sērijā līdz divām uzvarām paredzēta pirmdienas vakarā Diagnostikas centrā.

Dueļa uzvarētāja ceturtdaļfinālā spēlēs pret regulārās sezonas otro vietu "Ventspils Augstskolu".

RNS-D/Līvāni - Pārdaugava/LU 84:61 (23:11, 8:14, 31:12, 22:24)Līvāni: Bučs, Ķikuts 17, Maskalāns 15, Bērziņš 9, Zarāns 8, Skrējāns 6, Norkārklis 5, Celmiņš 5, Spuriņš 1,Pārdaugava: Niedra 15, Jaunzems 12, Eiduks 11, Večens 8, Lasenbergs 8, Šķipars 3, Ceļapīters 2, Pavliņš 2, Brants, Pukss, Šaripo.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230