02.12.2015. 21:24
Šodien Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2) zaudējumu sēriju pārtrauca “Līvāni” komanda, kas ar 95:77 pārspēja “Jugla/Emerald”, savukārt RSU revanšējās "Jēkabpils-2" vienībai ar 78:72. "Pārdaugava/LU" nospēlējot sekmīgu otro puslaiku izcīnīja uzvaru pret "DSN/Sporta bode" ar 74:64.

"Jugla/Emerald" un "Līvāni" komandu duelis tika aizvadīts Rīgā, kur līvānieši atkārtoti sezonā pieveica "Juglu", šoreiz ar rezultātu 95:77. Līvānu komanda jau pirmajā spēles puslaikā izvirzījās vadībā ar 45:38, bet lielāko spēles lūzumu paveica trešās ceturtdaļas sākumā, kad veica izrāvienu 17-2, īpaši rezultatīvu ceturtdaļu aizvadot Eduardam Ķikutam (13 punkti). Pēdējais ceturksnis tika nospēlēts neizšķirti (21:21), un līdz ar Ķikuta precīzo trejaci spēle noslēdzās ar Līvānu ceturto panākumu LBL2 sezonā. Savu sezonas rezultatīvāko maču aizvadīja jau pieminētais Eduards Ķikuts, kuram 41 gūts punkts (1p.- 4/5, 2p.- 8/18, 3p.- 7/12) no spēles metot ar 50% precizitāti un lielāko punktu ražu savācot tieši otrajā puslaikā (27 punktus).

Daugavas sporta namā mājinieki "DSN" basketbolisti Mārtiņa Fomina vadībā uzņēma Artūra Visocka-Rubeņa vadīto "Pārdaugava/LU" komandu. Pārāka šajā spēlē bija "Pārdaugavas" komanda, kas lieliski nospēlējot otro puslaiku (43:32), spēja radīt lūzumu spēlē un pārspēt jauniešus no Daugavas sporta nama ar 74:64. "Pārdaugavas" sastāvā punktu ražu solidāri sadalīja vairāki spēlētāji, bet ar īpašu produktīvu sniegumu izcēlās Artis Arnītis (14 p., 7 atl.b., 6 rez.p.), kā arī Marts Ozolinkevičs (11p., 8 rez.p., 4 atl.b.).

Pēdējā vakara spēlē Hanzas vidusskolas sporta hallē RSU basketbolisti revanšējās jēkabpiliešiem par 20.oktobrī piedzīvoto zaudējumu spēlēs galotnē, šoreiz uzvarot ar 78:72. Pirmo puslaiku RSU nospēlēja stabili, katrā ceturtdaļā gūstot attiecīgi 20 un 22 punktus, rezultatīvu sniegumu demonstrējot Rihardam Ginteram (16 punkti puslaikā). Pēc trešās ceturtdaļas RSU jau iekrāja 14 punktu pārsvaru, rezultatīvi turpinot spēlēt Ginteram un Svenam Vilkam, bet ceturtajā ceturtdaļā jēkabpilieši spēja mazliet atspēlēt iekrāto deficītu, rezultatīvi nospēlējot Edijam Stiebriņam, tomēr nepietiekoši, lai galotnē pacīnītos par uzvaru. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Ginters, kuram 23 punkti (2p.- 4/10, 3p.- 5/12) un septiņas atlēkušās bumbas.

"Jugla/Emerald" – “Līvāni” 77:95 (18:26, 20:19, 18:29, 21:21) Jugla: Vīksne 19, Jankovskis 14, Šcerbinskis 12, Kļaviņš 11, Krastiņš 9, Stikuts 6, Borovskis 2, Keziks 2, Pētersons 2 (8 atl.b., 6 rez.p.), Ķēdis, Jašuks, Tiļčiks Līvāni: Ķikuts 41 (7 atl.b., 5 rez.p.), Sūrums 18 (7 atl.b.), Maskalāns 18 (18 atl.b., 5 rez.p.), Zarāns 12 (5 atl.b.), Vīksna 4 (8 atl.b., 5 rez.p.), Spuriņš 2, Praņevskis, Lazdāns, Norkārkls

“DSN/Sporta bode” – “Pārdaugava/LU” 64:74 (14:7, 18:24, 15:22, 17:21) DSN: Birkāns 17 (7 rez.p.), Pinne 13, Eglītis 12, Barbejs 6, Banga 6, Berģis 4, Blodons 4, Salmiņš 2, Tipāns, Ozoliņš Pārdaugava/LU: Arnītis 14 (7 atl.b., 6 rez.p.), Dronka 14, Klegeris 13 (8 atl.b.), Ozolinkevičs 11 (8 rez.p), Melderis 8, LIepa 5, Minājevs 4, Morics 3, Ozoliņš 2, Bebrišs, Ķerpulis, Ponomorenko

RSU – “Jēkabpils-2” 78:72 (20:19, 22:15, 17:13, 19:25)RSU: Ginters 23, Vilks 22 (9 atl.b.), Ikstens 14, Jurjāns 9, Kalējs 4, Vegners 2, Arcimovičs 2, Upesleja 2, Škipars, Šapovalovs, Putniņš, Kolbergs Jēkabpils-2: Stiebriņš 29 (7 atl.b.), Kalniņš 14 (11 atl.b.), Kirejevs 10, Avotiņš 6, Bērziņš 5, Bukovskis 4, Zībergs 2, Šteinarts 2, Bojārs, Smilškalns

Izmantotie resursi:LBL II