05.02.2015. 12:39
LBL 2.divīzijas čempionātā janvārī veiksmīgi cīnījusies Ventspils Augstskolas komanda, kuras uzbrucējs Kārlis Lasmanis atzīts par mēneša spēlētāju. Viņš palīdzēja izcīnīt četras uzvaras piecās aizvadītajās spēlēs, katrā mačā vidēji laukumā pavadot 31 minūti 55 sekundes, gūstot 23 punktus, izcīnot 7,6 atlēkušās bumbas, 3,4 reizes pārķerot bumbu, izprovocējot 5,8 pārkāpumus un nopelnot vidējo lietderības koeficientu 23,8. Par LBL2 Oktobra spēlētāju tika atzīts Kārlis Šiliņš („VEF skola”), Novembra spēlētāju – Armands Seņkāns (Mārupe), Decembra spēlētāju – Kristaps Jurjāns (RSU). 

Ventspils Augstskolas komanda pēc pērn izcīnītās uzvaras LBL2 turnīrā krasi atjauninājusi sastāvu, ļaujot pieredzi krāt sporta skolas vecākās grupas audzēkņiem. Sezonas sākumā uzvaras mijās ar zaudējumiem, taču janvārī komanda atgriezās uz panākumu takas, uzvarot četrās spēlēs no piecām. Tai skaitā trešajā vietā esošo „Mārupes” vienību (91:85) un principiālos sāncenšus no „VEF skolas” (74:66).

Ventspils Augstskolas komandas galvenais treneris Juris Petrovs:

„Šosezon mūsu galvenais mērķis ir jauno spēlētāju pieredzes un meistarības krāšana, bet, protams, katrā spēlē gribas arī uzvarēt. Sezonas sākums bija pasmags, vairākos mačos pietrūka Klāva Čavara, kurš veselības problēmu dēļ mēnesi nevarēja trenēties. Taču pamazām iespēlējāmies un ar janvāra bilanci esam apmierināti. Patīkami, ka līderiem aizvien vairāk var palīdzēt deviņdesmit septītie – Oskars Gorbants, Aivis Lēmanis. Ceru, ka līdz sezonas beigām viņiem pievienosies vēl kāds jaunais. Tagad tēmējam uz 4.-6.vietu pamatturnīrā, lai būtu labākas pozīcijas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Pagaidām izskatās, ka RSU un BK „Ogre” ir galvenās favorītes – ar šīm komandām ceturtdaļfinālā spēlēt negribētos.

Kārlis Lasmanis Janvāra spēlētāja balvu ir nopelnījis godam. Pirms sezonas mūsu atjauninātās  komandas koncepcijā viņš it kā neiederējās, taču, kad parādījās iespēja Kārli iesaistīt, devām iespēju un tāds lēmums ir attaisnojies. Lasmanis ne tikai spēlē, bet arī strādā, tomēr trenējas divreiz dienā un vēl spēlē arī Rietumu līgā un pilsētas čempionātā. Pierādījis, ka var būt mūsu komandas līderis, lai arī sākumā nebiju par to pārliecināts. Ja tā turpinās strādāt, progresēs vēl tālāk.”

LBL 2.divīzijas Janvāra spēlētājs Kārlis Lasmanis:

„Pirms sezonas pamēģināju spēkus Jūrmalas komandā, taču neizturēju pārbaudes laiku. Līgums ar BK „Ventspils” lauzts, un jau domāju, ka basketbolu nopietnā līmenī nespēlēšu. Tad parādījās variants spēlēt Ventspils Augstskolas komandā. Sākumā bija mazliet nepierasti būt pieredzējušākajam spēlētājam starp jauniem čaļiem. Taču pamazām apradu ar šo lomu. Puiši cenšas, strādā un saprot basketbolu – kopā ir interesanti. Pamazām esam iespēlējušies.

Treniņu režīmu tagad saskaņoju ar pienākumiem darbā. Pārslogots pagaidām neesmu, tāpēc ir iespēja darboties divreiz dienā – gan individuāli, gan kopā ar komandu. Mērķi basketbolā? Redzēs... Ja būs iespējas tik augstāk, centīšos izmantot. Un kopā ar komandu pavasarī izslēgšanas turnīrā gribam aizcīnīties pēc iespējas tālāk.”

Seko un uzzini pirmais:MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties