17.10.2017. 21:51

Šodien BK "Jelgava" paziņoja par sadarbības līguma noslēgšanu ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, tādējādi paredzot basketbola, izglītības un veselīga dzīvesveida popularizāciju, kā arī abu pušu atpazīstamības veicināšanu un sociālās piederības veidošanu Jelgavas pilsētai.Pirmā redzamā izmaiņa notikusi komandas nosaukumā, kas jau ar šodienas maču kļuvis par BK "Jelgava/LLU".

LBL 2. divīzijas čempionvienība spēli savā laukumā pret saldeniekiem uzsāka ar 5:0 izrāvienu, pārsvaru noturot aptuveni sešas minūtes. Pirmās ceturdaļas otrajā pusē vadību uz nelielu brīdi ieguva viesu komanda. Pirmās ceturtdaļas noslēdzošajā minūtē Jēkaba Rozīša trejacis panāca divu punktu pārsvaru jelgavniekiem, bet Artūrs Kramiņš atbildēja ar savu trejaci brīdi pirms pirmo desmit minūšu beigu signāla. Tomēr pēdējais vārds piederēja Kalvim Krūmiņam, kurš grozā raidīja soda metienus jau pēc ceturtdaļas pēdējajām sekundēm. Tādējādi pēc nospēlētas ceturtdaļas vadībā atradās BK "Jelgava/LLU" ar rezultātu 13:12. Otro ceturksni ar rezultatīvām darbībām iesākot Salvim Mētram un Andrim Justovičam jelgavnieki iekrāja lielāku pārsvaru, ko vairs nebija gatavi atdot. Pirmā puslaika izskaņā Krūmiņš raidīja grozā pustālo metienu, tādējādi pārtraukumā jelgavniekiem ļaujot doties ar rezultātu 33:27.

Otrā puslaika sākumā mājinieki palielināja pārsvaru līdz desmit punktiem, bet "Saldus" atbildēja ar rezultatīvām darbībām, pietuvojoties līdz četru punktu atstatumam. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Justovičs ar diviem precīziem metieniem pēc kārtas ļāva "Jelgavai/LLU" sajusties nedaudz drošāk par savu pārsvaru. Rezultāts pirms noslēdzošās ceturtdaļas - 53:43. Septiņas minūtes pirms spēles laika beigām jelgavniekiem vēl bija deviņu punktu pārsvars, bet ceturtdaļas vidū mājinieku uzbrukums tika apturēts. BK "Saldus" basketbolisti dažu minūšu laikā guva 11 punktus pēc kārtas, pārņemot mača vadību ar 58:56. Trīs minūtes pirms mača noslēguma Justovičs izkustināja Zemgales komandas sasalušo uzbrukumu, izlīdzinot spēles rezultātu.

Pusotru minūti pirms mača noslēguma Roberts Šmīdriņš ar pustālo metienu atguva divu punktu pārsvaru saldeniekiem. Sākoties pēdējai minūtei Justovičs raidīja grozā trīs punktu metienu, +1 mājiniekiem. Noslēdzošajā minūtē divas reizes saldenieki izšķirošos metienus uzticēja komandas līderim Jānim Līcītim, tomēr centra spēlētājs nebija precīzs, ļaujot "Jelgavai/LLU" nokārtot uzvaru ar soda metienu palīdzību. Līdz ar to mača gala iznākums bija 64:60 par labu jelgavniekiem.

Uzvarētāju rindās ar 19 punktiem un astoņām izcīnītām bumbām zem groza izcēlās Jēkabs Rozītis, savukārt saldenieku rindās Jānis Līcītis guva 14 punktus.Tādējādi turnīra tabulā jelgavnieki ierakstījuši trešo uzvaru, perfekti sākot jauno sezonu. Savukārt "Saldus" četrās spēlēs piedzīvoti divi zaudējumi un divas reizes svinētas uzvaras.

BK "Jelgava/LLU" - BK "Saldus" 64:60 (13:12, 20:15, 20:18, 11:15)Jelgava: Rozītis 19 (8 ab), Justovičs 16, Krūmiņš 7 (8 ab, 7 rp), Neimanis 6, Mētra 5, Bitītis 5, Bērziņš 4, Feldmanis 2, Kravinskis, AtelbauersSaldus: Līcītis 14, Šmīdriņš 9, Metnieks 7 (12 ab), Buiķis 6 (7 rp), Bāča 6, Šlanka 6, Baumanis 5, Kravalis 3, Kramiņš 2, Pučka 2

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009