17.03.2012. 18:40
Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas līdervienība "Barons kvartāls" sestdien savā laukumā Kultūras vidusskolā ar rezultātu 100:65 sagrāva "Liepājas Lauvas 2", revanšējoties par zaudējumu ar 32 punktu starpību pirmā apļa spēlē. Šī bija "Barona" 11. uzvara pēc kārtas.

Turpinot sēriju pret pārējām līdervienībam, "Barons kvartāls" sestdien uzņēma "Liepājas Lauvas 2", kas pirmajā mačā savā laukumā rīdziniekus sakāva ar 32 punktu starpību (109:77). Šoreiz gan Liepājai nevarēja izlīdzēt vairāki līderi, kas bija piesaistīti lielās komandas spēlei LBL pirmajā divīzijā. "Baronam" gan nekādus kompelkus tas neradīja, tiesi pretēji – rīdzinieki speleja pārliecinoši un sakāva viesus noVēju pilsētas.

43 sekundes līdz beigām Epners beidzot panāca +32 rīdziniekiem, līdz ar to savstarpējā abu komandu bilance izlīdzinājās, bet Zonne pusminūti pirms beigām panāca jau 34 punktu pārsvaru (99:65). Mača beigu sirēnai skanot, uz tablo pretī mājinieku gūtajiem punktiem rotājās simtnieks, kamēr viesi bija sametuši 65 punktus...

Salvis Mētra uzvarētāju labā guva 23 punktus un izcīnīja septiņas bumbas, bet pa 22 sameta Kristaps Melnbārdis un Mihals Hlebovickis, kuram arī 12 bumbas zem groziem. Liepājai 21 punktu iemeta un astoņas bumbas izcīnīja Roberts Stumbris.

Līdz ar to "Barons" otro spēli pēc kārtas revanšējas komandai, kam pirmajā aplī zaudēja. Ja iepriekš uzveikta VEF vienība, tad tagad arī Liepāja. Pie tam abās spelēs uzvarēts ar lielāku pārsvaru, nekā zaudēts pirmajā aplī. Nākamo cīņu "baroni" aizvadīs pret ceturtajā vietā esošo Saldus komandu.

Mājiniece sāka maču ļoti labi un pēc puslaika pat atradās vadībā (38:35). VEF pēc pārtraukuma pārņēma vadību, taču vēl trīs ar pusi minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām rīdziniekiem bija vien četru punktu pārsvars (52:48). Naurim Miezim gūstot deviņus punktus pēc kārtas, VEF atrāvās un trīs minūtes pēc pēdējā mača nogriežņa sākuma jau bija vadībā ar 17 punktiem (65:48). Mājinieku spēku rezerves bija izsīkušas, un pārsvaru Rīgas komanda vēl vairāk palielināja. Spēlei beidzoties, uz tablo 80:57 VEF labā.

VEF rindās Nauris Miezis guva 22 punktus, Guntars Strāķis pievienoja 15 punktus un sešas bumbas, bet Arvim Savčenko desmit punkti un 11 atlēkušās bumbas. Gulbeniešiem 16 iemeta pieredzējušais Gundars Rauza, bet pa desmit Kaspars Kalniņš un Mārtiņš Pētersons.

VEF regulārajā turnīrā palikušas trīs spēles, bet gulbeniešiem vēl priekšā tikai viena šajā sezonā - 4. aprīlī mājās jāuzņem pagājušā gada čempione BS "Rīga".

Mājiniece sāka ar 21:9 pirmajā ceturtdaļā, un vadība netika zaudēta. Pārsvaru DSN izdevās palielināt līdz vairāk nekā desmit punktiem, bet pēdējā ceturksnī VEF jaunā maiņa pietuvojās līdz sešiem punktiem (50:56). Tas gan bija vien mirkļa vājums, un atlikušajā laikā DSN atkal palielināja starpību. Mača izskaņā plus 15 DSN - 68:53. Edgars Štelmahers iemeta četrus trīspunktniekus un guva 16 punktus, bet Klāvam Strazdiņam 15 punkti, 13 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Pēteris Rēķis pievienoja 14 punktus un septiņas bumbas. Zaudētājiem tikai Anžejs Pasečniks guva desmit punktus, pārējie mazāk.

DSN tā bija 12. uzvara šosezon, savukārt "kadetiem" - 11. zaudējums.

VEF kadeti - DSN 53:68VEF: Pasečņiks 10, Žvīgurs 8, Gludītis 8, Puhovs 8, Pļavnieks 7, Ginters 7, Blumbergs 3, Mičulis 2, Seipulāns.DSN: Štelmahers 16, Strazdiņš 15, Rēķis 14, Immers 10, Bikše 7, Lasenbergs 4, Riekstiņš 2, Putniņš, Freimanis, Šliseris.

Barons kvartāls - Liepājas Lauvas 2 100:65Barons: Mētra 23, Melnbārdis 22, Hlebovickis 22, Bergmanis 12, Zonne 8, Epners 6, Lasmanis 4, Moisejs 3, Poļipins, Uškāns, Jaunzems.Lauvas: Stumbris 21, Krastiņš 11, Paipa 10, Krūmiņš 6, Lagzdiņš 5, Fricbergs 3, Vīksna 3, Šukteris 2, Kravinskis 2, Gluhovkis 2.

Gulbenes Buki - BK VEF 57:80Buki: Rauza 16, Kalniņš 10, Pētersons 10, Sniķis 8, Kaļva 6, Šmagris 3, Rikveilis 2, Lišiks 2, Graumanis, Ivanovs.VEF: Miezis 22, G.Strāķis 15, Magone 11, Savčenko 10, Šedis 8, Baranovskis 5, A.Strāķis 4, Pliens 4, Zemturis 1, Gribs, Leimanis, Vaišļa.