13.10.2015. 21:36
Šīs nedēļas Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas spēles atklāja divi komandu pāri, kuros pie uzvarām tika "VEF skola" un BA "Turība" komandas. "VEF skolas" jaunie censoņi pārliecinoši ar 94:53 sagrāva BS "Rīga", savukārt BA "Turība" izcīnīja uzvaru pār "Līvāni" komandu ar rezultātu 88:63.

Iepriekšējo spēli lieliski aizvadījušie VEF skolas basketbolisti jau pirmajā ceturtdaļā ieguva ievērojamu pārsvaru, uzvarot pirmo ceturtdaļu ar 26:9. Spēles otro ceturtdaļu ļoti aktīvi iesāka BS Rīga, veiksmīgi nospēlējot aizsardzībā un izcīnot vairākas uzbrukuma atlēkušās bumbas. Tomēr jaunie vefieši nepadevās spiedienam un arī otro ceturtdaļu nospēlēja savā labā, ejot puslaika pārtraukumā ar rezultātu 43:23.

Spēles turpinājumā BS Rīga basketbolistiem tā arī neizdevās neviens nopietns izrāviens, kas varētu apdraudēt VEF skolas solīdo pārsvaru. Vēl jo vairāk, spēles rezultātu iespaidoja BS Rīga zemā precizitāte no spēles (28% fg. 2/17 3pt.) gan milzīgais kļūdu skaits (29). Tikmēr jaunie vefieši uzbruka ar 47% precizitāti no spēles (10/21 3pt.), kas ļāva svinēt otro uzvaru LBL2 regulārajā turnīrā ar rezultātu 94:53.

VEF skolaBS Rīga 94:53 (26:9, 17:14, 20:19, 31:11)

VEF skola: Šiliņš 15, Upe 13, Enkuzēns 12, Raimo 10, Garoza 8 (10 atl.b.), Zotovs 7, Berķis 7, Hāzners 7, Feikners 6, Zomerfelds 5, Bērziņš 2, Ikaunieks 2BS Rīga: Putāns 11, Dambenieks 9, Želinskis 9, Miglinieks 8, Dravnieks 5 (11 atl.b.), Jansons 4, Lapāns 4, Rozenšteins 3, Vārpiņš, Bergmanis, Sutirins

Vakara otrā spēle tika aizvadīta tajā pašā sporta kompleksā (BA Turība), kur pirms pusotras stundas VEF Skola sagrāva BS Rīgas jaunos basketbolistus. Šajā spēlē mājinieki BA Turība uzņēma LBL2 pieredzes bagātos viesus no Līvāniem. Līvāniešu uzdevums bija turpināt labi iesākto sezonu, bet Turības studentiem izcīnīt uzvaru savu līdzjutēju klātbūtnē.

Spēles pirmais ceturksnis iesākās ar 10-2 rīdzinieku izrāvienu pirmajās pāris minūtēs, pēc Edmunda Endzeļa sekmīgajām piespēlēm. Tomēr lielāku rezultāta starpību līvānieši neļāva iegūt studentu vienībai,pirmajam spēles ceturksnim noslēdzoties ar nelielu Turības pārsvaru 24-21. Otro ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, kas izmantojot viesu kļūdas, spēja palielināt savu handikapu līdz pat 15 punktiem (46:31).

Otrajā puslaikā līvānieši tā arī nespēja atrast savu spēli, lielākoties daudzo kļūdu iespaidā. Trešajā ceturtdaļā ieguvuši 20 punktu pārsvaru, rīdzinieki to spēja noturēt līdz pat spēles beigu signālam un svinēt uzvaru ar 88:63.

BA TurībaLīvāni 88:63 (24:21, 20:10, 24:18, 18:14)

Līvāni: Sūrums 22, Pabrieža 18, Ķikuts 7, Zarāns 4, Vīksna 4, Norkārkls 4, Maskalāns 4, SpuriņšBA Turība: Ate 23, Adiņš 16, Endzels 8, Blumbergs 8, Muižnieks 8, Martins 7, Dumburs 6, Mičulis 4, Liberts 2, Skvarnavičs 2, Stacēvičs 2

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa