03.05.2015. 11:09
Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā šodien tiks aizvadīta otrā spēle starp "Liepāju/Triobet" un "VEF Rīga". Mačs sāksies plkst. 17:00.

Sērija starp "Liepāju/Triobet" un "VEF Rīgu" startēja 30. aprīlī ar pamatīgu trilleri Aizkrauklē, kur rīdzinieki izvēlējās aizvadīt savu mājas spēli. Otrajā puslaikā laukumā dominēja sīksts un nerezultatīvs basketbols, un mača liktenis tika izšķirts papildlaikā, kurā pārāki izrādījās VEF – 73:68.

Liepājniekus pievīla soda metienu katastrofālā precizitāte – Kurzemes komanda iemeta tikai 11 no 26 soda metieniem, to vidū bija arī vairāki izšķiroši metieni ceturtās ceturtdaļas izskaņā un pagarinājumā.

Rezultatīvākais VEF rindās ar 22 punktiem bija Džeralds Robinsons, lai gan amerikāņu viesspēlētājam nebija tā veiksmīgākā spēle. Par labāko diezgan droši varēja uzskatīt Mareku Mejeri, kurš 17 punktiem pievienoja tikpat atlēkušās bumbas, sešas no tām izcīnot uzbrukumā. Mejera sniegums kompensēja VEF garo Bambas Fala un Anžeja Pasečņika nespēlēšanu un neļāva liepājniekiem valdīt zem groziem.

Liepājnieku sastāvā ar 18 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām labākais bija lietuviešu centrs Edgars Žeļonis. "Double-double" (12 p. un 10 atl.b.) pievienoja arī bijušais vefietis Lauris Blaus. Tikmēr uzbrucējs Mareks Jurevičus iemeta tikai divus no deviņiem metieniem no spēles (2p. – 2/6; 3p. – 0/3) – viņam un citiem Liepājas snaiperiem vēl ir pamatīgas rezerves metienu precizitātē (to pašu gan var pateikt arī par dažiem VEF spēlētājiem, piemēram, Jāni Timmu).

Šodien komandas aizvadīs otro spēli, šoreiz mačam notiekot Liepājā. Spēle sāksies plkst. 17:00. Finālā iekļūs tā komanda, kas izcīnīs trīs uzvaras.