27.11.2013. 21:30
Pie astotās uzvaras Latvijas Basketbola līgā (LBL) trešdienas vakarā tika "Valmieras" komanda, kas savā laukumā, sastāvā atgriežoties no VEF īrētajam Viktoram Iļjinam, ar rezultātu 85:75 droši pārspēja "Jelgavu". Tikmēr Marekam Jurevičum atgriežoties Liepājas komandā, "Liepāja/Triobet" viesos uzveica "Jēkabpili", sagādājot tai otro zaudējumu sezonā.

Mareks Jurevičus guva 11 no komandas pirmā 21 punkta, bet otrās ceturtdaļas otrajā minūtē Ingus Jakovičs ar trim soda metieniem pēc Mihala Hlebovicka tehniskās piezīmes panāca plus 11 viesiem no Kurzemes (24:13). Vēlāk Liepāja sasniedza arī 12 punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika izskaņā jēkabpilieši veica izrāvienu 12:5, pietuvojoties līdz piecu punktu atstatumam - 32:37.

Pēc lielā pārtraukuma mājinieki palielināja apgriezienus nekavējoties un divu minūšu laikā pēc spēles atsākšanās jau pārņēma vadību (40:37). Vēlāk "Jēkabpils" vairākkārt panāca pat piecu punktu pārsvaru, bet liepājnieki allaž atguvās. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Mažutis panāca plus trīs viesiem (53:50), bet tam sekoja seši jēkabpiliešu punkti pēc kārtas. Spēle turpinājās punkts punktā, un 22 sekundes pirms beigām mājinieki pie neizšķirta (62:62) tika pie uzbrukuma, taču tas neizdevās, un sekoja papildlaiks.

Savus pirmos punktus otrajā puslaikā Jurevičus guva tieši pagarinājumā pirmajā minūtē, vēlāk Jakovičs caurgājienā panāca plus četri. Sirsniņš turpinājumā iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet Bārnīss pēc atlēkušās bumbas uzbrukumā atjaunoja viena metiena tiesu (65:68). Sākoties pēdējai minūtei, Jakovičs pie plus pieci (70:65) izkārtoja Sirsniņam piekto piezīmi. Viesi gan savu uzbrukumu neizmantoja, un Pozņaks 22 sekundes pirms papildlaika beigām atjaunoja mīnus trīs. Sodu taktika mājiniekiem nedeva cerēto, liepājnieki aukstasinīgi realizēja brīvmetienus, un "Liepāja/Triobet" svinēja uzvaru ar 77:67.

Mareks Jurevičus uzvarētāju labā guva 15 punktus, bet komandas kapteinis Artis Ate pievienoja 15 punktus, astoņas bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Mājiniekiem, kuri piedzīvoja tikai otro zaudējumu LBL turnīrā šosezon, pa 15 punktiem sameta Mihals Hlebovickis un Trojs Bārnīss. Pirmajam arī desmit bumbas, bet Bārnīsa kontā septiņas bumbas.

Jēkabpils - Liepāja/Triobet 67:77 (13:18, 19:19, 18:14, 12:11, 5:15)Jēkabpils: Hlebovickis 15, Bārnīss 15, Veselovs 14, Pozņaks 6, Kravčenko 3, Leja 2, Virsis.Liepāja: Jurevičus 15, Ate 15, Jakovičs 14, Blaus 10, Freimanis 10, Mažutis 7, Helmanis 4, Magone 2, Miglinieks, Krastiņš.

Vidzemes Olimpiskajā centrā šovakar "Valmiera" uzņēma "Jelgavas" komandu. Pirmajās minūtēs rezultāts auga līdzīgi, bet ceturtdaļas izskaņā Kristaps Dārgais guva piecus punktus, Amoliņš un Gabrāns pievienoja vēl piecus, un mājinieki noslēdza desmit minūtes ar plus astoņi (24:16). Otrās ceturtdaļas sākumā Gabrāns un Geks pirmo reizi panāca vairāk nekā desmit punktu pārsvaru (28:16), bet turpinājumā sekoja līdzvērtīga cīņa, rezultāta starpībai īpaši nemainoties - 43:33 pēc puslaika vadībā bija valmierieši.

Trešās ceturtdaļas vidū Kristaps Kanbergs un Edgars Čunda guva sešus punktus pēc kārtas, ļaujot viesiem pietuvoties līdz četriem punktiem (47:51). Jelgavnieki turpināja uz viļņa - Dušelis divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām panāca mīnus divi (53;55). Trešā ceturkšņa izskaņā un ceturtā ievadā valmierieši veica izrāvienu 12:2, dažu minūšu laikā atjaunojot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru (67:55). Turpinājumā "Valmiera" droši kontrolēja spēles gaitu, svinot astoto panākumu 11 aizvadītajās spēlēs - 85:75.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Kristaps Dārgais ar 18 punktiem, kā arī 12 atlēkušajām bumbām. "Jelgavas" astotajā zaudējumā (12 spēlēs) šosezon naskākais punktu guvējs bija Edgars Čunda - 14 punkti.

Valmiera - Jelgava 85:75 (24:16, 19:17, 17:22, 25:20)Valmiera: Dārgais 18, Gabrāns 15, Iļjins 13, Kaufmanis 13, Amoliņš 12, Geks 8, Cipruss 4, Žvīgurs 2.Jelgava: Čunda 14, Kanbergs 13, Mizis 13, Bricis 13, Skidans 8, Dušelis 6, Krūmiņš 5, Silavs 3, Seņkāns, Justovičs.