05.02.2015. 17:50
Arvien straujāk tuvojas 11.aprīlis jeb brīdis, kad noslēgsies Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārais turnīrs. Četras komandas, kuras balansē uz izslēgšanas spēļu zonas robežas joprojām aktīvi meklē savu optimālo sastāvu, ar kuru izcīnīt nepieciešamās uzvaras. Piedāvājam ieskatu ar šīs sezonas visu spēlētāju izmaiņām LBL komandās.

Ārpus jebkuras konkurences spēlētāju rotācijā ir “Barons/LDZ”, kuru sastāvs mainās visas sezonas garumā. Ja ap gadu mijas slieksni visaktīvāk spēlētāju tirgū darbojās BK “Valmiera” un “VEF Rīga”, tad šobrīd svaigākās aktualitātes komandu sastāva izmaiņās manāmas citās divās pilsētās, kuras pavasari cer sagaidīt LBL labāko sešiniekā.

Liekas, ka beidzot Mārtiņa Gulbja pacietības mērs bija pilns, un vāji spēlējošais Ukrainas centrs Kosenkovs tika atlaists. Šķiet, 2,2 punkti un 1,6 atlecošās bumbas nebija tas, uz ko cerēja BK “Jelgava”. Viņa vietā uzreiz tika atrasts cits ukrainis - Oleksandr Tsykaliuk, kuram pirmajās divās spēles statistika arī nav izcila, bet ir labāka – 5 punkti un 4,5 bumbas.

Pavisam kritiska situācija ar komandas sastāvu šobrīd ir BK “Jēkabpils” klubam. Ne tikai iegūtā četru zaudējuma sērija LBL satrauc kluba vadību, bet arī fakts, ka pieejamo spēlētāju skaits ir ļoti mazs. Basket.lv mājas lapā pie komandas ir norādīti tikai 10 basketbolisti, kas ir nepilns komandas sastāvs, pie tam zinot, ka dažiem no spēlētājiem ir dažādas veselības problēmas. Pēdējā mēneša laikā trīs spēlētāji no komandas ir aizgājuši: Kuksiks, Kravčenko un Cukinas, kamēr klāt nācis ir tikai Redikas. Jēkabpils basketbola klubam ar steigu līdz transfēru termiņa beigām ir jāmeklē papildinājums, ja komanda patiešām vēl vēlas pacīnīties par medaļām.

Tikmēr Mārupes “Barons/LDZ”, šķiet beidzot sāk ieņemt Galvanovska iecerēto veidolu. Bez trīs Ukrainas kluba “Mykolaiv” basketbolistiem, klāt pienācis ir BK “Valmiera” komandai nevajadzīgais Matīss Rudmiezis, kā arī Kaspars Cipruss, kurš sezonu uzsāka pie kaimiņiem Igaunijā. Tikmēr vieta galvenā trenera redzējumā vairs neatradās Gatim Jahovičam, kurš vairs nav komandas sastāvā ne LBL ne BBL oficiālajās mājas lapās. Gatis šosezon LBL ietvaros laukumā devies 15 no 21 spēlēm, rādot gana blāvu sniegumu. Tikai četros mačos basketbolistam izdevās gūt vairāk kā 10 punktu, bet pārējos 11 ir guvis piecus vai mazāk punktu. Kopā šosezon Jahovičs atzīmējies ar vidēji 5,3 gūtajiem punktiem, 3,3 atlecošajām bumbām un 2,4 piespēlēm, laukumā pavadot vidēji 23,53 minūtes.

Vieta Nr. Komanda Pievienojušies Aizgājuši/atlaisti Kopā Vieta LBL
1 Barons 10 + 1 7 +1 19 5.
1 Gatis Jahovičs Raimundas Danys
2 Kaspars Kambala Kristaps Valters
3 Kristaps Valters Edgars Teteris
4 Ernests Kalve Ernests Kalve
5 Dovydas Redikas Dovydas Redikas
6 Agris Galvanovkis Artūrs Lūsis
7 Dmytro Gliebov Gatis Jahovičs
8 Pavlo Burenko
9 Mateo Kedzo
10 Matīss Rudmiezis
11 Kaspars Cipruss
2 Jēkabpils 4 4 8 6.
1 Edgars Štelmahers Malcolm Andro Hawkins
2 Malcolm Andro Hawkins Mārtiņš Kravčenko
3 Rihards Kuksiks Rihards Kuksiks
4 Dovydas Redikas Povilas Cukinas
Jelgava 4 4 8 7.
4 1 Rihards Ginters Ivars Rihards Žvīgurs
2 Rihards Lomažs Uvis Strogonovs
3 Andris Justovičs Oskars Liepiņš
4 Oleksandr Tsykaliuk Aleksandrs Kosenkovs
Valmiera 5 2 7 8.
5 1 Justin Hurtt William Jarred Spencer
2 William Jarred Spencer Matīss Rudmiezis
3 Sam Dower JR
4 Vytenis Cizauskas
5 Aigars Šķēle
3 VEF 3 4 7 3.
1 Ramel Bradley Kevin Dillard
2 Justin Cobbs Ramel Bradley
3 Robert Lowery Justin Cobbs
4 Aigars Šķēle
6 Saldus 3 2 5 10.
1 Preston Jerome Medlin Adarius Lamar Pegues
2 Mārtiņš Šteinbergs Andris Justovičs
3 James Brandon Hassell
7 Ventspils 2 2 4 1.
1 Kristaps Janičenoks Edgars Štelmahers
2 Nikolaos Gkikas Mire Chatman
8 Jūrmala 0 1 1 4.
1 Rihards Lomažs
9 LU 0 0 0 9.
10 Liepāja 0 0 0 2.

Pavisam kopā LBL komandas šosezon papildus ir pieteikušas 31 jaunu basketbolistu un vienu treneri, kamēr no klubiem prom devušies 26 spēlētāji un viens treneris. Tabulā nav iekļauti basketbolisti, kuri pievienojušies vai rotējuši starp galveno komandu un otro komandu viena kluba sistēmas ietvaros.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties