27.11.2013. 20:40
Kārtējā "Aldaris LBL" mačā aizraujoši notikumi risinājās Mārupē, kur "Barons kvartāls" un BK "Ventspils" spēlē uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami divi pagarinājumi. Galu galā laimīgu uzvaru 95:91 svinēja ventspilnieki, kas divas reizes bija tuvu tam, lai piedzīvotu pirmo neveiksmi LBL sezonā.

Lai gan mači starp rīdziniekiem un ventspilniekiem vienmēr bijuši aizraujoši un neprognozējami, favorīti tajos pēdējā laikā allaž bijuši ventspilnieki. Tā neapšaubāmi bija arī mačā Mārupē, jo BK "Ventspils" sezonas pirmo pusi noteikti aizvada stabilāk nekā "Barons kvartāls", lai gan Mārtiņa Gulbja padoto spēle ar katru maču uzlabojas. Pirmās desmit minūtes aizritēja atbilstoši priekšrakstiem - viesi, kas šoreiz ļāva atpūsties Lorenco Viljamsam, varbūt nespēlēja ar milzīgu atdevi, taču vadībā turējās. Pēc pirmās ceturtdaļas Roberta Štelmahera padotie bija vadībā 21:16, taču nākamās desmit minūtes laukumā jau valdīja citādāks basketbols.

Mājinieki krietni pielika agresivitātē, kas kurzemniekus tā pārsteidza, ka viņi sāka kļūdīties gan piespēlēs, gan metienos. Ja līdz ceturtdaļas vidum ventspilnieki vēl turējās priekšā, tad tās otro pusi krieti produktīvāk nospēēja mājinieki. Puslaika pēdējās piecās minūtēs "Barons kvartāls" spēlētāji guva 16 punktus, bet BK "Ventspils" atbildēja vien ar sešiem, kas mājiniekiem ļāva doties atpūtā, esot vadībā 41:34.

Puslaikā ielaists 41 punkts, pieļautas 12 kļūdas - nebija šaubu, ka Štelmaheram pārtraukumā būs ko teikt komandai par spēles kvalitāti. Atlika vien gaidīt, kā šie vārdi ietekmēs ne vien BK "Ventspils" sniegumu, bet arī spēles gaitu. Savukār Gulbim atlika vien atgādināt saviem spēlētājiem, ka mačs beidzas pēc 40 minūtēm, tāpēc pēc pārtraukuma jāturpina tik pat neatlaidīgi.

Ventspilnieki maču tiešām atsāka ar "uguņošanu", 79 sekunžu laikā tiekot jau viena punkta attālumā - 43:42. Tomēr priekšā viesus mājinieki nelaida. Īstajā brīdī nāca "baronu" kapteiņa Slavja Mētras divi tālmetieni, kas rīdziniekiem joprojām ļāva saglabāt vadību. BK "Ventspils" spēlētāji turpināja neatlaidīgi deldēt savus mīnusus un ceturtdaļas izskaņā savu iespēju sagaidīja. Pēc trim ceturtdaļām ventspilnieki jau bija vadībā 59:54, bet ceturtās sākumā pēc Māra Gulbja tālmetiena rezultāts kļuva 64:54 un snaipera brālis lūdza minūtes pārtraukumu.

Tas nostrādāja, jo minūtī vēlāk uz apspriedi jau bija jāsanāk ventspilniekiem - mājinieki bija guvuši piecus punktus pēc kārtas. Interesanti, bet tūlīt arī mājiniekiem bija jāpieprasa minūtes pārtraukums, jo kurzemniekiem atkal bija desmit punktu pārsvars. Ventspilniekiem bija arī +12, taču tas vēl nebija mājinieku beigu sākums. Šoreiz divus tālmetienus rezlizēja Agnis Čavars, atjaunojot "baronu" cerības, bet 16 sekundes līdz spēles beigām "Barons kvartāls" basketbolisti jau bija tikuši pie galotnes, kas varēja atnest uzvaru. Uz tablo bija neizškķirts, bet bumba pienācās rīdziniekiem, tomēr izraut uzvaru neizdevās - pagarinājums.

Arī pieliktās piecminūtes beigās tuvu uzvarai bija mājinieki. Savu pirmo tālmetienu izmeta Harijs Rubenis, to arī realizējot un divas sekundes līdz pagarinājuma beigām panāca 79:77. Ventiņus glāba Gulbis vecākais, kurš vēl pērn spēlēja "Baronā", līdz ar beigu signālu realizējot divu punktu vērtu metienu - vēl viens pagarinājums. Otrajā papildlaikā galu galā svara kausus uz savu pusi izdevās nosvērt viesiem, kas ātri vien tika pie piecu punktus pārsvaru, bet galu galā svinēja uzvaru 95:91.

Barons kvartāls - Ventspils 91:95 (16:21, 25:13, 13:25, 19:14, 6:6. 12:16)Barons kvartāls: Čavars 22 (11ab), Mētra 24, Čoders 10 (9rp), A. Epners 8, Rozītis 7 (8ab), Apsītis 5, Bergmanis 5, Rubenis (6ab)Ventspils: Zaķis 24, Gulbis 16, Butjankovs 12 (7ab), Valters 12, Lejasmeiers 10 (6rp), Timma 10 (7b, 6rp), Gražulis