19.05.2015. 09:05
Šovakar "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas otrajā cīņā Rīgas VEF savā laukumā Arēnā Rīga uzņems "Ventspils" vienību, ko pieveica pirmajā spēlē viesos, sērijā līdz četrām uzvarām panākot vadību (1-0). Spēles sākums pulksten 19:40, tiešraidē to translēs kanāls LTV7.

Ilgi gaidītais jau tradicionālais Rīgas un Ventspils duelis pirms divām dienām sākās Kurzemē, kad "Ventspils" zaudēja mājas priekšrocības, kas tika izcīnītas ar pirmo vietu regulārajā turnīrā. Pirmajā spēles daļā VEF demonstrēja izcilu pāreju no aizsardzības uzbrukumā, kā arī ar lielisku precizitāti uzbruka no tālās distances, realizējot 7 no 11 trīspunktniekiem. Tomēr spēles gaitā iegūto 22 punktu pārsvaru noturēt neizdevās, kad otrajā puslaikā kurzemnieki nedaudz uzlaboja darbību aizsardzībā, un savu darbiņu paveica kapteinis Akselis Vairogs, neraugoties uz līdz galam neizārstēto rokas savainojumu.

Akselis pirmo reizi iesaistījās spēlē tikai otrā puslaika septītajā minūtē, kad tablo vēstīja mīnus divdesmit (37:57). Turpinājumā Vairogs iemeta trīs no sešiem metieniem, gūstot septiņus punktus, un kurzemnieki, esot laukumā Vairogam, iemeta par 12 punktiem vairāk nekā rīdzinieki. "Negribētu teikt, ka mēs atslābinājāmies, viņi vienkārši iemeta savus metienus," pēc mača VEF rezultatīvākais spēlētājs Ingus Jakovičs norādīja uz iemesliem, kāpēc nav izdevies noturēt lielo pārsvaru.

"Protams, bija jāuzvar, un pirmā spēle bija svarīga, bet nekas traks nav noticis. Lai gan beigās nedaudz pietrūka, varējām pārliecināties, ka VEF nav neuzvarami.[..] Mums ir 13 spēlētāji komandā un savi džokeri kabatā, tā kā vēl priekšā daudz spēles, un būs interesanti," pēc pirmās spēles vēsu prātu saglabāja desmit punktus guvušais Artjoms Butjankovs, kurš šī gada izslēgšanas turnīrā visai limitētā spēles laikā demonstrējis ļoti atzīstamu sniegumu.

Viens no VEF līderiem pirmajā mačā bija Ingus Jakovičs, kurš pirmajā puslaikā iemeta četrus trejačus un guva 14 punktus, bet spēli pabeidza ar 19 gūtiem punktiem. "Bija manāms, ka "Ventspils" bija ļoti koncentrējušies uz Jāni [Timmu] un Džeraldu [Robinsonu], tāpēc pārējiem bija brīvākas rokas," savu sekmīgo sniegumu skaidroja Ingus. "Pārsvarā man bija diezgan brīvi metieni, izdevās iemest."

Savukārt VEF rezultatīvākais spēlētājs kopš kluba atjaunošanas ir Kristaps Janičenoks (187 spēlēs 2284 punkti), kurš pirmajā finālspēlē jau pretinieku komandas sastāvā bija mazāk produktīvs kā ierasts - kā vienīgais no ventspilniekiem pabeidza spēli ar negatīvu efektivitātes koeficientu (-5).

Šovakar norisināsies pirmā LBL spēle Arēnā Rīga pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma - pēdējā spēle valsts lielākajā apjumtajā arēnā norisinājās pagājušā gada 14. maijā, kad VEF piekāpās ventspilniekiem finālsērijas ceturtajā mačā. Pagājušajā sezonā "Ventspils" Arēnā Rīga aizvadīja divas spēles, uzvaru svinot vienā no tām. "Viņi jau arī šajā zālē netrenējas regulāri, bet, protams, dara to biežāk nekā mēs. Olimpiskajā centrā VEF varbūt pat būtu vairāk priekšrocību," viens no ventspilnieku līderiem Žanis Peiners neuzskata, ka spēlēšana Arēnā Rīga dos liela priekšrocības mājiniekiem.

Rīgas komanda Arēnā pēdējo reizi spēlēja pirms nepilna mēneša - 26. aprīlī VTB līgas mačā pret "Zenit".