29.09.2015. 21:09
«Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) 25.sezona otrdien sākās ar valsts vicečempiones «Ventspils» un «Jūrmala»/«Fēnikss» uzvarām.

«Ventspils» komanda savā laukumā ar 85:65 (17:20, 25:16, 25:10, 18:19) svinēja pārliecinošu uzvaru pār «Barons»/LDz vienību.

Maču labāk sāka viesi no Rīgas, kuri, pateicoties teicamam leģionāra Derika Rolenda sniegumam, pēc pirmās ceturtdaļas atradās vadībā ar 20:17. Tiesa, līdz pirmā puslaika beigām «Ventspils» atguvās un otrās spēles 20 minūtes sāka ar sešu punktu handikapu (42:36). Arī otrajā puslaikā ventspilnieki turpināja sākto un pakāpeniski palielināja pārsvaru, līdz trešā ceturkšņa beigās pirmo reizi sasniedza 20 punktus (65:45), bet noslēdzošajā nogrieznī cīņas gaita vairs nemainījās.

«Ventspils» sastāvā ar 16 punktiem izcēlās amerikānis Kvameins Mičels, kamēr 12 pievienoja Kristaps Janičenoks un Andrejs Šeļakovs, kuram arī 12 atlēkušās bumbas. Tikmēr «Barons»/LDz rindās 21 punktu iemeta Rolends, bet pa desmit guva Karls Hips un Rolands Nārķis.

Šajā mačā oficiālu atgriešanos LBL turnīrā piedzīvoja «Ventspils» galvenais treneris Kārlis Muižnieks.

Ventspilnieki ar 15 uzvarām 18 mačos iepriekšējā sezonā triumfēja regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas spēlēs tā finālā ar 2-4 piekāpās «VEF Rīga» komandai.

Savukārt «Barons»/LDz regulārajā čempionātā izcīnīja 15 uzvaras 31 duelī, ierindojoties sestajā vietā turnīra tabulā. Izslēgšanas spēlēs rīdzinieki ceturtdaļfinālā ar 0-3 zaudēja «Liepāja»/«Triobet» basketbolistiem.

Otrā otrdienas mačā «Jūrmala»/«Fēnikss» savu skatītāju priekšā ar 60:53 (12:13, 12:9, 12:19, 24:12) pārspēja «Jelgavu».

Šis mačs starp abām komandām aizritēja līdzvērtīgā cīņā, bet otrā puslaika sākumā jelgavniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar dažu punktu starpību. Tiesa, mājiniekiem no Jūrmalas izdevās deficītu likvidēt. Noslēdzošā ceturtdaļa aizirēja punkts punktā, vadībā nonākot te vienai, te otrai komandai. Sākoties pēdējām divām minūtēm, «Jūrmala»/«Fēnikss» atradās vadībā jau ar astoņiem punktiem (56:48).

Noslēgumā izrādījās, ka šis bija izšķirošais pārsvars, lai jūrmalnieki sezonas pirmajā duelī gūtu uzvaru.

«Jūrmala»/«Fēnikss» sastāvā teicams bija latviešu izcelsmes amerikānis Endrū Šmits, kurš guva 20 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, bet 14 punkti Mārim Ziediņam. Savukārt jelgavnieku rindās ar 17 punktiem izcēlās Kristaps Gludītis.

Iepriekšējā sezonā jūrmalnieki ar 18 panākumiem 31 cīņā finišēja ceturtajā vietā regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas spēlēs ceturtdaļfinālā ar 2-3 piekāpās «Jēkabpilij». Tikmēr «Jelgava» ar 13 uzvarām ieņēma astoto vietu un izslēgšanas spēlēm nekvalificējās.

Vēl otrdien «Liepāja»/«Triobet» izbraukumā tiekas ar pagājušās sezonas bronzas medaļnieci «Jēkabpils» vienību.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā bronzas finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 uzvarēja jēkabpilieši, izcīnot savu otro bronzas godalgu pēc kārtas. Tikmēr «Liepāja»/«Triobet» pēdējo reizi pie medaļas tika 2012.gadā, kad arī izcīnīja bronzu.

Savukārt regulārajā čempionātā liepājnieki ar 23 panākumiem 31 spēlē sezonu noslēdza trešajā vietā, bet «Jēkabpils» izcīnīja 17 uzvaras, kas tai deva piekto pozīciju.

LBL 25.sezonas pamatturnīrā piedalīsies «VEF Rīga», «Ventspils», «Jēkabpils», «Liepāja»/«Triobet», «Jūrmala»/«Fēnikss», «Valmiera»/ORDO, «Barons»/LDz, «Jelgava», «Latvijas Universitāte», «Ogre» un «Valka»/«Valga».

Deviņas komandas, ieskaitot «Ventspili», savā starpā izspēlēs četrus apļus, bet divas - «VEF Rīga» un «Valka»/«Valga» - ar visiem pretiniekiem spēlēs katra divas reizes. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.

LBL reglamentā ieviesta viena izmaiņa saistībā ar finālsērijas izspēli. Tā ritēs līdz četrām uzvarām, pirmās divas spēles notiks tās komandas laukumā, kas pamatturnīrā ieņēmusi augstāku vietu, divas nākamās - pie pretiniekiem, bet nepieciešamības gadījumā pārējās spēles pēc sistēmas 1-1-1.

Šī gada pavasarī «VEF Rīga» pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pērnā gada čempioni «Ventspili».

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161