17.12.2013. 21:19
Otrdien, 17. decembrī, Nordea Basketbola līgā notika viena spēle. "RSU/Merks" basketbolistes (10-2) izbraukumā uzvarēja "TTT juniores" (2-9) ar rezultātu 74:62 un pirmo apli pabeidza ceturtajā vietā. Daina Lazdeniece uzvarētāju labā guva 20 punktus un izcīnīja 22 atlēkušās bumbas.

Aivara Vīnberga trenētā komanda nedēļas nogali pavadīja Zviedrijas pilsētā Umea, kur Baltijas līgas spēlē atzina “Udominate Basket” pārākumu ar rezultātu 64:87. Jāpiebilst, ka svētdien bija pirmā reize, kad RSU basketbolistēm nācas iztikt bez līderes Lauras Auderes, kura noslēgusi līgumu ar Tallinas Universitāti.

Šoreiz Laura kolēģes atbalstīja no soliņa, pirmajā ceturtdaļā kļūstot lieciniece 17:8 izrāvienam. To pārtrauca junioru uzbrucējas Paulas Strautmanes uzņemšanās uzbrukumā. Viņa īsā laikā guva septiņus punktus, bet centra spēlētājas Vinetas Bīriņas izcīnītās bumbas pie pretinieču groza ļāva pabeigt desmit punktu bezatbildes sēriju – 17:18.

Neveiksmīga maiņa, kļūdu sērija TTT junioru izpildījumā un Asnātes Fominas pārķērtās bumbas izbeidza mājinieču ofensīvu. Puslaika beigās Fomina un Lazdeniece sekmīgi uzbruka no distances, bet Kates Aizsilas ātrie garāmgājieni ļāva puslaiku noslēgt ar 11:0 izrāvienu – 38:22.

Pēc pārtraukuma RSU ieguva pat 25 punktu pārsvaru – 53:28, taču Strautmanes bezkompromisa cīņa aizrāva partneres un nākamajās minūtēs notika sekmīga pakaļdzīšanās. Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē 80% pārsvara izkusa – 57:52. RSU sāncenses nelaida tuvāk un spraigā cīņā nosargāja desmito uzvaru.

TTT juniores – RSU/Merks 62:74TTT juniores: Strautmane 13 (8ab, 3rp), Bērziņa 13, Bīriņa 12 (16ab), Kudule 9, Pētersone 8, Bergmane 5, Einere 2, Skrastiņa, Freiberga, Rikveile.RSU/Merks: Lazdeniece 20 (22ab), Aizsila 20, Tomsone 12, Fomina 9, Krēsliņa 6 (4ab, 6rp), Lagzdiņa 4, Dimante 3, Langina, Ķikute.