02.06.2014. 17:00
Vakarnakt Leipcigā (Vācijā) otro MMA cīņu savā karjerā aizvadīja kikboksa kluba „JCK Saldus” sportists Lauris Leitāns (0-2-0), kurš pirmajā raundā ar tehnisko nokautu piekāpās Vācijas kikboksa čempiona Niklasa Štolca (1-0-0) priekšā.

Sākotnēji divdesmit vienu gadu vecajam Vācijas kikboksa čempionam Niklasam Štolcam debija profesionālajā MMA bija paredzēta ar Vācijā dzīvojošo itālieti Filipi Bestu, taču Bests dažas dienas pirms nozīmētā mača guva savainojumu. Tikai divas dienas pirms nozīmētā mača cīņu ar Štolcu piedāvāja Laurim Leitānam.

Tāpat kā Štolcam, arī Leitānam pamatdisciplīna ir kikbokss, taču atšķirībā no vācieša saldenieks pirms tam MMA bija aizvadījis vienu cīņu. Tā notika 2012. gadā, taču šajā vienīgajā MMA mačā Leitāns piedzīvoja zaudējumu.

Arī cīņā ar Niklasu Štolcu Lauris nenodemonstrēja neko vērā ņemamu, kas ļautu izcīnīt uzvaru. Leitāns kā vienmēr cīņu iesāka agresīvi, bez ilgas vilcināšanās uzsāka uzbrukumu, bet pēc pāris izlaistiem sitieniem Štolce saķēra latvieti un nogāza zemē. Diemžēl parterā saldenieks jutās sliktāk kā pīle uz ledusun pilnīga kontrole piederēja Štolcem.

Līdz ar to uzvaru pirmajā raundā ar tehnisko nokautu izcīnīja Niklas Štolce, kuram šī bija pirmā cīņa profesionālajā MMA.

„Neskatoties uz garo un nogurdinošo ceļu, jutos labi. Izdarīju dažus sitienus, taču pie pirmās saķeršanās viņš nogāza mani zemē. Viņš izdarīja dažus sitienus un tiesnesis apstādināja cīņu,” portālam Sportacentrs.com stāstīja Lauris Leitāns.

„Zinu, ka varēju labāk. Mana kļūda bija, ka pielaidu viņu sev klāt. Vajadzēja turēt distanci un viss būtu labi. Esmu dusmīgs pats uz sevi, ka nespēju nokoncentrēties un parādīt labu cīņu.”

Jāatzīmē, ka Laurim par cīņu paziņoja divas dienas pirms paša mača. Veselu dienu latvietis pavadīja ceļā, bet svēršanās procedūrā Leitāns bija par 3 kg vieglāks par Štolci.

Izmantotie resursi:Sherdog.com: UFC, Mixed Martial Arts (MMA)...MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties