23.09.2016. 20:27

Raimonda Vildes trenētā komanda svinēja drošu uzvaru ar rezultātu 3-0 (25:15, 25:18, 25:23), izcīnot ceturto uzvaru piecos mačos.

Tāpat kā dienu iepriekš pret Slovākiju, Latvija spēli sāka ļoti apņēmīgi un ātri ieguva pārsvaru, seta vidū panākot jau 14:8 savā labā un turpinājumā droši aizvadot setu līdz beigām.

Otrais sets bija sīvāks, taču arī tā sākumā Latvija ieguva nelielu vadību 3:1, kuru lēnām palielināja, panākot arī 16:11. Tiesa, tad Izraēla pāris punktus atspēlēja, taču pie rezultāta 18:15 Latvijas izlase atkal veica izrāvienu, panākot 22:15, šo pārsvaru saglabājot.

Visbeidzot trešajā setā Latvijas volejbolisti esot vadībā ar 6:2, šoreiz ļāva pretiniekiem panākt izlīdzinājumu 10:10. Tomēr arī šoreiz seta vidū tika izcīnīti vairāki punkti pēc kārtas, panākot 18:14 savā labā, beigās pārsvaru nosargājot, lai gan beigās uzvara tika gūta vien ar trešo mačbumbu.

Pēc piektdien aizvadītās spēles Latvijas izlase ir kļuvusi par grupas līderi ar piecās spēlēs izcīnītām četrām uzvarām un 12 punktiem. Tiesa, Slovākija ir aizvadījusi trīs spēles, kurās tikusi pie deviņiem punktiem, tāpēc viņi joprojām ir uzskatāmi par grupas favorītiem, jo izcīnot drošas uzvaras abos atlikušajos mačos slovāki apsteigs Latviju.

Izraēla ar divām uzvarām piecās spēlēs un četriem punktiem ir trešā, bet Horvātija ir zaudējusi visos četros mačos, nopelnot divus punktus. Šīm abām komandām izredzes pacīnīties par ceļazīmi uz finālturnīru jau ir zudušas.

Grupas uzvarētāji uzreiz iegūs tiesības nākamgad spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Polijā, bet sešu kvalifikācijas grupu otro vietu ieguvējas par ceļazīmi uz Poliju cīnīsies izslēgšanas kārtā.

Vienāda uzvaru un punktu skaita gadījumā vispirms tiek skatītas komandu kopējā setu attiecība, pēc tam mazo punktu attiecība, bet tad savstarpējo spēļu rezultāti.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien otrā sabraukuma pirmajā spēlē

Latvijas volejbolisti guva ļoti svarīgu uzvaru, ar 3-1 (25:17, 25:22, 17:25, 25:22) pārspējot Slovākiju, revanšējoties viņiem par pirms nedēļas piedzīvoto zaudējumu ar rezultātu 0-3.

Šobrīd Latvijas izlasei setu attiecība ir 12-5, kamēr Slovākijai tā ir 10-4, kas gan aizvadījusi vienu spēli mazāk. Lai kļūtu par grupas uzvarētājiem, Latvijas izlasei sestdien savā noslēdzošajā spēlē pārliecinoši jāuzvar Horvātija, kā arī jācer, ka slovāki, ja arī izcīna uzvaras atlikušajos divos mačos, tad vismaz zaudē kādā setā.

Šīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas pirmie mači tika aizvadīti jau iepriekšējā nedēļā Slovākijā, kur Latvija trīs mačos tika pie divām uzvarām.

Latvijas vīru izlase kvalifikācijas turnīra pirmo sabraukumu sāka ar 3-0 (25:19, 25:21, 25:19) pār Horvātiju, bet pēc tam ar 0-3 (25:27, 21:25, 21:25) zaudēja Slovākijai. Savukārt trešajā mačā ar 3-1 (25:18, 20:25, 25:20, 25:19) tika pieveikta Izraēla.

Pērnā gada Eiropas čempionātā spēlēja Slovākija un Horvātija, bet tās ar augstiem rezultātiem neizcēlās, paliekot attiecīgi 14. un 15.vietā. Slovākija kopš 2001.gada tikai reizi nav spējusi kvalificēties Eiropas čempionātam. Savukārt Latvija un Izraēla to paveikusi pa vienai reizei.

Latvijas izlase vienīgo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja 1995.gadā, kad Grieķijā ieņēma 11.vietu. Savukārt pirms 2013.gada Eiropas čempionāta Latvijas izlase arī iekļuva izšķirošajā kvalifikācijas kārtā, kur tikai «zelta setā» piekāpās Turcijai.

Savukārt Izraēla vienīgho reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja tālajā 1971.gadā.

Sagatavošanās posmā Latvijas izlase aizvadīja deviņas pārbaudes spēles, kuru laikā tikai vienreiz ciests zaudējums pret Baltkrieviju, bet vienreiz pret Grieķiju spēlēts neizšķirti. Izlases galvenais treneris Raimonds Vilde kā pēdējo no kandidātu vidus svītroja Aleksandru Kudrjašovu.

Latvijas izlases treneru kolektīvu papildinājis un par Vildes palīgu kļuvis pieredzējušais Boriss Kolčins, kuram ir liela darba pieredze, tostarp arī Krievijas izlasē. Kolčins vairākus gadus bija Krievijas izlases galvenā trenera Genadija Šipuļina palīgs, kā arī trenēja Belgorodas un Maskavas «Dinamo» klubus. Viņš piecus gadus bija Novijurengojas «Fakel» galvenais treneris, divas reizes izcīnot Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) kausu.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas dāmu izlase piektdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Itālijā ar 0-3 (12:25, 9:25, 12:25) zaudēja Ukrainai, ciešot ceturto neveiksmi tikpat mačos.