17.09.2016. 21:52
Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien Slovākijā cieta zaudējumu 2017.gada Eiropas čempionātu kvalifikācijas turnīra pirmā sabraukuma spēlē.Latvijas komanda trīs setos ar 0-3 (25:27, 21:25, 21:25) atzina mājinieku slovāku...

Latvijas komanda trīs setos ar 0-3 (25:27, 21:25, 21:25) atzina mājinieku slovāku pārākumu.

Raimonda Vildes trenētā komanda līdzīgajā pirmajā setā sākumā bija iedzinējos ar trīs punktiem, taču beigu daļā spēja panākt izlīdzinājumu un vairākas reizes izvirzīties vadībā, tomēr pašā izskaņā labāk nospēlēja pretinieki.

Savukārt otrajā setā Latvija nenoturēja divu punktu pārsvaru, ļaujot mājiniekiem beigās droši uzvarēt. Arī spēles trešajā setā pārsvars bija Slovākijai, kas izcīnīja otro uzvaru divos mačos, kamēr Latvijai tagad ir panākums un zaudējums.

LETA jau ziņoja, ka piektdien pirmā sabraukuma pirmajā mačā Latvija ar 3-0 (25:19, 25:21, 25:19) pārliecinoši pārspēja Horvātiju.

Pirmā sabraukuma noslēgumā Latvija svētdien tiksies ar Izraēlu, kas sestdien ar 3-2 (19:25, 21:25, 25:22, 25:18, 18:16) uzvarēja Horvātiju.

Pēc divām kārtām grupas līdere ir Slovākija, kurai ir divas uzvaras, pa vienam panākumam ir Latvijai un Izraēlai, bet Horvātija zaudējusi abos mačos.

Pēc nedēļas šīs četras komandas vēlreiz aizvadīs viena apļa turnīru, kas jau notiks Horvātijas pilsētiņā Rovinjā Adrijas jūras krastā.

Grupas uzvarētāji uzreiz iegūs tiesības nākamgad spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Polijā, bet sešu kvalifikācijas grupu otro vietu ieguvējas par ceļazīmi uz Poliju cīnīsies izslēgšanas kārtā. Tā kā Latvijas izlasei šoreiz pretim nav ielozēts neviens grands, netiek izslēgta iespēja, ka komanda varēs reāli pacīnīties par dalību finālturnīrā, tomēr sestdienas zaudējums krietni sarežģījis Vildes trenētās komandas izredzes uz pirmo vietu divu sabraukumu summā.

Pērnā gada Eiropas čempionātā spēlēja Slovākija un Horvātija, bet tās ar augstiem rezultātiem neizcēlās, paliekot attiecīgi 14. un 15.vietā. Slovākija kopš 2001.gada tikai reizi nav spējusi kvalificēties Eiropas čempionātam. Savukārt Latvija un Izraēla to paveikusi pa vienai reizei - attiecīgi 1995. un 1971.gadā.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230