17.09.2016. 18:33
Latvijas sieviešu volejbola izlase sestdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmā sabraukuma spēlē ar 0-3 (10:25, 14:25, 17:25) zaudēja turnīra mājiniecēm Ukrainas volejbolistēm.

Latvijas spēlētājas tikai trešajā setā spēja izrādīt sīvāku pretestību, jo seta sākumā bija vadībā ar 5:2, tomēr beigās vienalga cieta neveiksmi 62 minūtes ilgušajā mačā.

Latvijas izlasē pa astoņiem punktiem guva pieredzējusī Inese Jursone, kā arī Jana Jaudzema, bet Ukrainas izlasē 15 punktus nopelnīja Nadja Kodola.

Jāņa Leiša trenētā komanda cieta otro nevieksmi tikpat mačos.

LETA jau ziņoja, ka piektdien Latvijas dāmas, kurām ceļā uz Južnijas pilsētu, kur notiek turnīrs, nācās izbaudīt negaidītu aizkavēšanos, ar 0-3 (12:25, 15:25, 6:25) cieta sagrāvi pret Riodežaneiro olimpisko spēļu devītās vietas ieguvēju Itāliju. Tikmēr Ukraina pirmajā mačā ar 3-0 (26:24, 25:13, 25:13) uzvarēja Austriju.

Latvijas volejbolistes ceļā uz turnīra norises vietu aviosabiedrības misēkļa dēļ nokavēja savienojošo reisu, tāpēc Južnijā ieradās vien naktī pirms pirmās spēles.

Latvijas izlase nokavēja savienojošo reisu no Kijevas uz Odesu.

Latvijas dāmu izlase pirmā sabraukuma turnīra noslēgumā svētdien tiksies ar Austriju.

Grupas uzvarētāji uzreiz iegūs tiesības nākamgad spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas notiks Azerbaidžānā un Gruzijā, bet sešu kvalifikācijas grupu otro vietu ieguvējas par ceļazīmi cīnīsies izslēgšanas kārtā.

«Izlasei galvenais izdevums ir cīnīties katrā setā. Itālija ir olimpisko spēļu dalībniece, arī Ukraina ir spēcīga,» divas grupas favorītes iezīmēja Dakša. «Mazāk informācijas ir par Austriju, tomēr arī viņu komandas spēlējušas Eirokausos. Cīņa varētu būt par trešo vietu grupā.»

Kā pauda Dakša, dāmu izlasei nav izdevies savākt optimālo sastāvu, jo uz septembra spēlēm nav iespējams piesaistīt ASV studējošās volejbolistes.

«Tur būtu vairākas spēlētājas, kas ne tikai palīdzētu divpadsmitniekam, bet arī spēlētu pamatsastāvā,» teica federācijas ģenerālsekretārs, kā piemērus minot Eniju Bidzāni, kura šoruden sāk pirmo kursu ASV, kā arī jau ilgāku laiku aiz okeāna studējošās Alisi Pētersoni un Aneti Briņķi.

Neapšaubāmas favorītes šajā grupā ir tieši Itālijas volejbolistes, kuras Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja devīto vietu. 2014.gadā viņas bija ceturtās pasaules čempionātā, bet iepriekšējā Eiropas čempionātā pērn guva septīto vietu.

Savā vēsturē itālietes reizi uzvarējušas pasaules un divreiz - Eiropas čempionātos.

Latvijas sieviešu volejbola izlase 90.gados varēja lepoties ar regulāru dalību Eiropas čempionātu finālturnīros, taču finansējuma trūkuma un dažādu citu iemeslu dēļ izlase zaudēja savas pozīcijas, sešus gadus nepiedaloties nevienā oficiālā mačā. Tikai 2011.gada izskaņā tā atkal atjaunoja savu darbību.

LETA jau vēstīja, ka piektdien kvalifikācijas ciklu ar uzvaru 3-0 (25:19, 25:21, 25:19) pār Horvātiju sāka Latvijas vīru izlase, kuru pirmā sabraukuma turnīrā Slovākijā vēl gaida cīņas ar mājiniekiem un Izraēlas volejbolistiem.

Tā kā Latvijas izlasei šoreiz pretim nav ielozēts neviens grands, pirms kvalifikācijas netiek izslēgta iespēja, ka komanda varēs patiešām pacīnīties par dalību finālturnīrā.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

Jana Jaudzema, Elvita Dolotova, Anastasija Smirnova, Ilze Liepiņlauska, Ieva Tetere, Liene Mellupe, Terēze Hrapāne, Alise Lece, Līva Sola, Kristīne Dzierkale, Inese Jursone, Linda Jākobsone.