25.09.2016. 19:01

, LSM.LV - Sports

Svētdien kvalifikācijas turnīra D apakšgrupas pēdējā spēlē Rovinjas pilsētā Horvātijā, Slovākijas izlase pārliecinoši ar 3-0 (25:16, 25:17, 25:14) pārspēja mājiniekus, nodrošinot pirmo vietu grupā un tiekot pie automātiskas ceļazīmes uz finālturnīru.

Tikmēr Latvijas izlase grupā palika otrā un izslēgšanas spēlēs tiksies ar F apakšgrupas otro labāko komandu - Igauniju vai Maķedoniju.

Latvijas izlase EČ kvalifikācijas izslēgšanas kārtā spēlēs pēc trīs gadu pārtraukuma.

D apakšgrupas noslēgumā Slovākijai un Latvijai bija pa piecām uzvarām un 15 punktiem, bet labāka uzvarēto un zaudēto setu attiecība bija slovākiem, kuri līdz ar to ieņēma pirmo vietu.

Sešos mačos Slovākija uzvarēja 16, bet zaudēja četros setos, kamēr Latvijai šī attiecība bija 15-6.

Izraēla ar četriem punktiem turnīru noslēdza trešajā vietā, bet Horvātija ar diviem punktiem palika pēdējā.

Grupas uzvarētāji uzreiz ieguva tiesības nākamgad spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Polijā, bet sešu kvalifikācijas grupu otro vietu ieguvējas par ceļazīmi uz Poliju cīnīsies izslēgšanas kārtā.

Šīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas pirmie mači tika aizvadīti jau iepriekšējā nedēļā Slovākijā, kur Latvija trīs mačos tika pie divām uzvarām.

Latvijas vīru izlase kvalifikācijas turnīra pirmo sabraukumu sāka ar 3-0 (25:19, 25:21, 25:19) pār Horvātiju, bet pēc tam ar 0-3 (25:27, 21:25, 21:25) zaudēja Slovākijai. Savukārt trešajā mačā ar 3-1 (25:18, 20:25, 25:20, 25:19) tika pieveikta Izraēla.

Tikmēr otrajā sabraukumā Latvija ceturtdien negaidīti ar 3-1 (25:17, 25:22, 17:25, 25:22) pārspēja Slovākiju, tad ar 3-0 (25:15, 25:18, 25:23) tika pārspēta Izraēla, bet sestdien ar 3-1 (25:23, 20:25, 25:14, 27:25) tika uzveikta arī Horvātija.

Pērnā gada Eiropas čempionātā spēlēja Slovākija un Horvātija, bet tās ar augstiem rezultātiem neizcēlās, paliekot attiecīgi 14. un 15.vietā. Slovākija kopš 2001.gada tikai reizi nav spējusi kvalificēties Eiropas čempionātam. Savukārt Latvija un Izraēla to paveikusi pa vienai reizei.

Latvijas izlase vienīgo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja 1995.gadā, kad Grieķijā ieņēma 11.vietu. Savukārt pirms 2013.gada Eiropas čempionāta Latvijas izlase iekļuva izšķirošajā kvalifikācijas kārtā, kur tikai "zelta setā" piekāpās Turcijai.

Sagatavošanās posmā Latvijas izlase aizvadīja deviņas pārbaudes spēles, kuru laikā tikai vienreiz ciests zaudējums pret Baltkrieviju, bet vienreiz pret Grieķiju spēlēts neizšķirti. Izlases galvenais treneris Raimonds Vilde kā pēdējo no kandidātu vidus svītroja Aleksandru Kudrjašovu.

Latvijas izlases treneru kolektīvu papildinājis un par Vildes palīgu kļuvis pieredzējušais Boriss Kolčins, kuram ir liela darba pieredze, tostarp arī Krievijas izlasē. Kolčins vairākus gadus bija Krievijas izlases galvenā trenera Genadija Šipuļina palīgs, kā arī trenēja Belgorodas un Maskavas "Dinamo" klubus. Viņš piecus gadus bija Novijurengojas "Fakel" galvenais treneris, divas reizes izcīnot Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) kausu.

Paralēli Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sacentās arī Latvijas dāmu izlase, kas zaudēja visās četrās spēlēs un palika savā grupā pēdējā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa