08.08.2013. 21:18
Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" pret spēcīgo Krievijas izlasi izcīnīja otro uzvaru četros pārbaudes mačos pirms Eiropas čempionāta. Saistošā mačā Latvijas uzvarēja ar rezultātu 72:52 (11:17, 31:11, 14:12, 15:10). Piektdien plkst. 19.30 abas komandas tiksies vēlreiz.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 15 gūtiem punktiem bija kapteinis Jānis Blūms, 13 punkti Rolandam Freimanim, bet četri basketbolisti izcēlās ar astoņiem punktiem. Krievijai produktīvākais sniegums Sergejam Karasjovam - 15 punkti.

Mača sākumā Latvijas izlase pirmos punktus guva tikai pēc teju četrām spēlētām minūtēm, bet pirmās 10 minūtes noslēdza ar sešu punktu deficītu - 11:17. Otrā ceturtdaļa jau pilnībā piederēja mājiniekiem, kuri ar daudzveidīgiem uzbrukumiem panāca jau ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru. Otrā ceturtdaļa uzvarēta ar +20 (31:11), bet pēc puslaika 14 punktu pārsvars (42:28).

Arī otrais puslaiks sākās neveiksmīgi, jo ilgstoši nespējām atslēgt Krievijas grozu. Tiesa, trešās ceturtdaļas vidū pēc Daira Bertāna tālmetiena Latvijai jau +16 (46:30), tūlīt sekoja Freimaņa no groza apakšas gūtie divi punkti. Mazrezultatīvajā ceturtdaļā komandas uzbrukumā atraisījās tikai pēdējās minūtēs, šo spēles nogriezni Latvijai uzvarot ar 14:12. Jāpiebilst, ka šajā ceturtdaļā izlase debitēja U-20 komandas līderis Jānis Bērziņš, kurš pēc vairākām neveiksmīgām epizodēm aizsardzībā reabilitējās ar pirmo punktu valstsvienībā. Latvijai +17 (57:40) pirms pēdējām 10 minūtēm.

Pēc vairākiem precīziem tālmetieniem pēdējā ceturtdaļā Latvijas pārsvars pārsniedza 20 punktu atzīmi. Arī atlikušajā laikā Krievija nespēja apdraudēt laukuma saimnieku pārsvaru un Latvija tika pie tikai otrās uzvaras 17 savstarpējos mačos - 72:52.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā Latvijas izlase ar pārbaudes turnīru noslēdza gandrīz divu nedēļu ilgu treniņnometni Slovēnijā.

Pirmajā pārbaudes spēlē Latvijas izlase ar 67:71 piekāpās Slovēnijai, bet pēcāk ar 66:61 pieveica 2010.gada pasaules vicečempionus Turciju, savukārt turnīra noslēdzošajā cīņā ar rezultātu 54:67 atzina Serbijas basketbolistu pārākumu, noslēguma kopvērtējumā ieņemot trešo vietu.

Pēc treniņnometnes Slovēnijā no izlases kandidātu loka tika atskaitīti Mārtiņš Laksa un Žanis Peiners, savukārt valstsvienībai pievienojās viens no U-20 izlases līderiem Jānis Bērziņš.

Šobrīd izlases kandidātu lokā ir 15 basketbolisti.

Treniņus pirms Eiropas čempionāta Latvija izlase uzsāka 18.jūlijā, bet no 25.jūlija līdz 5.augustam bija Slovēnijā. Pēc spēlēm ar Krieviju latvieši 18. un 19.augustā izbraukumā cīnīsies ar Horvātiju, bet pārbaudes spēļu ciklu noslēgs Somijā, kur 28. un 29.augustā cīnīsies ar vietējo izlasi.

Kā zināms, nepalīdzēt izlasei Eiropas čempionātā izlēmis vienīgais latvietis Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Andris Biedriņš.

Eiropas čempionāts šogad no 4. līdz 22.septembrim norisināsies Slovēnijā.

Eiropas čempionāta grupas turnīrā Slovēnijas pilsētā Jeseņicē Latvijas pretinieki būs Bosnijas un Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolisti. Trīs komandas kvalificēsies nākamajam posmam.