21.06.2015. 21:01
Latvijas vieglatlētikas komanda Eiropas čempionāta pirmajā līgā Grieķijā šodien nav spējusi uzlabot savas vakardienas pozīcijas un ieņēma pēdējo 12. vietu kopvērtējumā, kas nozīmē atgriešanos EČ otrajā līgā kopā ar Lietuvas sportistiem, kurus pēdējā disciplīnā uz 11. vietu nobīdīja Igaunija.

Latvijas vieglatlēti pēc sacensību pirmās dienas ieņēma 12. vietu 12 izlašu konkurencē. Šodien vienīgais vietu labākajā trijniekā savā disciplīnā no Latvijas ieguva Rolands Štrobinders šķēpmešanā, raidot šķēpu 77.07 metru tālumā vienīgajā ieskaitītajā mēģinājumā, taču kopvērtējumā ar to izrādījās par maz, un Latvija ieņēma pārliecinošu pēdējo vietu, pēc gada pārtraukuma atgriežoties Eiropas komandu čempionāta otrajā līgā. No neizkrišanas zonas Latviju šķīra 47 punkti, kas ir teju četru disciplīnu uzvaru vērtē.

“Laikam tagad kādu laiku atpūtīšos no sacensībām līdz pasaules čempionātam Ķīnā. Piedalīšos sacensībās, kurnepieciešams – Prezidenta balvā, Latvijas un Ventspils čempionātā – un gatavošos sezonas svarīgākajam notikumam Ķīnā,” pēc sacensībām izteicās Štrobinders, kurš arī norādīja, ka labāku rezultātu traucēja sasniegt elkoņa sāpes.

100 metru barjersprintā sievietēm Laura Ikauniece-Admidiņa ar rezultātu 13.64 sekundes ieņēma septīto vietu, uzrādot savu sezonas labāko laiku šajā distancē. Ikauniece-Admidiņa piedalījās arī augstlēkšanas disciplinā, kurā pārvarēja 1.80 metru augstumu, kas bija vienāds rezultāts ar vēl sešām sportistēm, taču latvietei vairāk iztērētu mēģinājumu un dalīta astotā vieta.

Savukārt Sergejam Birjukovam 110 barjersprinta distancē izdevās uzrādīt personisko rekordu (14:94), kas gan deva tikai 11. vietu, apsteidzot tikai nefinišējušo igauni Keiso Pedriksu. Personiskais rekords arī Jānim Mezītim 200 metru skrējienā (21:65), kas deva desmito vietu.

1500 metru skrējienā sievietēm Agata Strausa ar izcīnītu sesto vietu pasniedza Latvijai vērtīgus septiņus punktus, finišējot pēc 4:17:08 sekundēm, savukārt sešus punktus ieguva Gunta Latiševa-Čudare 200 metru sprintā ar rezultātu 24:12. Savu sezonas labāko laiku uzrādīja Dmitrijs Jurkēvičs, trīs kilometru distancē finišējot pēc 8:13.39 minūtēm. Iegūta sestā vieta, taču skrējiens bija visai līdzvērtīgs un labāko septītnieks satilpa divās sekundēs. Šāda paša garuma šķēršļu distancē Kaspars Briska palika desmitajā vietā.

"Atbraucām šeit ar mērķi palikt pirmajā līgā, bet diemžēl mums tas neizdevās," sacīja Strausa. "Apmierināts ar šādu rezultātu nav neviens komandas dalībnieks. Neskatoties uz to, redzu, ka šeit mēs cīnījāmies līdz pēdējai sekundei. Individuāli vērtēju savu sniegumu apmierinoši. Tagad jāturpina trenēties. Plānoju skriet 3000m Īrijā un Vācijas meistarsacīkstēs. Tur es dzīvoju, trenējos klubā, tāpēc šīs sacensības man ir obligātas. Pasaules čempionāta normatīvu visticamāk, ka neizskriešu. Tomēr to var uzskatīt par priekšrocību, jo varēšu ātrāk sākt gatavoties nākamā gada Eiropas sacensībām un varbūt arī olimpiādei.””

Kārtlēkšanā vīriešiem Edgars Eriņš pārvarēja 4.30 metru augstumu, ar kuru gan konkurēt nespēja un palika 11. vietā, apsteidzot tikai Lietuvas sportistu. Bez panākumiem Latvija arī diska mešanā, kur Oskars Vaisjūns tika pie rezultāta 52.09m, paliekot pēdējā vietā. Sacensību pēdējās disciplīnas bija 400metru stafetes, kurā Latvijas vīri ierindojās desmitajā vietā, bet dāmas - pārliecinoši pēdējā 12. vietā. Latvijai šīs stafetes vairs neko neizšķīra, savukārt igauņu skrējēji ar iegūtu piekto vietu pēdējā disciplīnā pamanījās apsteigt Lietuvu kopvērtējumā un nosūtīt tos uz otro līgu, paši izglābjoties par mata tiesu.

No pirmās līgas izkrita Latvija un Lietuva, savukārt uz Superlīgu nākamgad pārcelsies Čehija, Grieķija un Nīderlande.

V. Valsts Punkti
1. Čehija 351
2. Grieķija 327
3. Nīderlande 299.5
4. Beļģija 276.5
5. Portugāle 270.5
6. Īrija 261.5
7. Turcija 260
8. Šveice 239.5
9. Rumānija 226.5
10. Igaunija 216
11. Lietuva 214.5
12. Latvija 169.5

Ar sacensību rezultātiem pilnā apjomā iespējams iepazīties sacensību mājaslapā.

Izmantotie resursi:Latvijas Vieglatlētikas SavienībaPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties