16.01.2016. 21:03
Latvijas hokeja veterānu komanda sestdien piedzīvoja zaudējumu spēlē ar Krievijas leģendām, kas bija veltīta nopelniem bagātajam trenerim Vladimiram Jurzinovam.

«Arēnā Rīga» aizvadītajā cīņā Latvija piedzīvoja neveiksmi ar rezultātu 5:7 (2:1, 1:3, 2:3).

Rezultātu jau piektajā minūtē atklāja Latvijas hokejists Aleksandrs Macijevskis, bet 18.minūtē Harijs Vītoliņš panāca 2:1, turklāt pašā otrās trešdaļas sākumā viņš arī nodrošināja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru. Tomēr nākamos piecus vārtus mačā guva Krievijas leģendas.

53.minūtē Oļegs Znaroks samazināja Latvijai deficītu līdz 4:6. Turpinājumā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām ar izgājienu un savu otro precīzo raidījumu septītos vārtus Krievijas leģendām iemeta Mihails Merkulovs, tomēr dažas sekundes pirms pamatlaika beigām punktu mačam pielika Znaroks.

Pēc mača arī notika pēcspēles metienu sērija, kurā Latvijas izlasē ar precīziem raidījumiem izcēlās Aleksandrs Ņiživijs un Harijs Vītoliņš, tomēr tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 2:3.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Znaroks.

Pašlaik 75 gadus vecais Jurzinovs no 1980. līdz 1989.gadam strādājis ar Rīgas «Dinamo» komandu, kā arī smēlies trenera pieredzi Somijā un Šveicē. Tāpat viņš pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigās strādājis ar Krievijas izlasi.

Rīgas «Dinamo» 1988.gadā Jurzinova vadībā izcīnīja PSRS čempionāta sudraba medaļas, kas ir tā labākais sasniegums vēsturē. Tāpat Jurzinovs septiņas reizes bija PSRS izlases treneru sastāvā, kad tā uzvarēja pasaules čempionātos, un trīs reizes, kad tā triumfēja olimpisko spēļu turnīrā.

Jurzinovam veltītajā hokeja spēlē uz ledus izgāja Latvijas un Krievijas hokeja leģendas, kas dažādos laikos sasnieguši visaugstākās hokeja virsotnes, spēlējot gan nacionālo izlašu sastāvos olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, gan klubu komandu sastāvos, kā arī lielākā vai mazākā mērā savas karjeras laikā ir bijuši saistīti ar Jurzinovu.

Latvijas hokeja veterānu komandas sastāvā uz «Arēnas Rīga» ledus izgāja Oļegs Znaroks, Mihails Šostaks, Aleksandrs Ņiživijs, Harijs Vītoliņš, Aleksandrs Beļavskis, Aigars Cipruss, Juris Opuļskis, Konstantīns Grigorjevs, Viktors Ignatjevs, Rodrigo Laviņš, Sergejs Naumovs un citi.

Sākotnēji organizatori solīja, ka spēlē piedalīsies arī Helmuts Balderis, tomēr vēlāk viņš pats publiski noraidīja savu piedalīšanos duelī.

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA