23.08.2015. 19:14
Svētdien, 23.augustā, norisinājās pirmie Latvijas Velo svētki Olainē. Viens no dienas svarīgākajiem braucieniem bija Sporta šosejas distance. 100 km garajā trasē uzvaras laurus vīriešu konkurence plūca Kaspars Serģis no komandas «Alpha Baltic – maratoni.lv», bet sieviešu konkurencē Ema Manikaite no komandas «DSK Fortūna». Kopumā Sporta šosejas distancē piedalījās nedaudz vairāk kā 100 riteņbraukšanas profesionāļi ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas.

• Latvijas Velo svētku Olainē laikā būs noteikti satiksmes ierobežojumi 2015. g. 20. augusts
  • Pirmo reizi Olainē ģimenes vienosies krāšņā velobraucienā 2015. g. 18. augusts

Sporta šosejas distances dalībnieki trasē devās plkst. 10:30 un jau ap plkst. 12: 45 finišēja distances līderis Kaspars Serģis, uzrādot laiku 2 stundas 15 minūtes un 26 sekundes. Otrais finišēja komandas «Alpha Baltic – maratoni.lv» riteņbraucējs Viesturs Lukševics (2:15:31), bet trešo vietu izcīnīja Arvis Sprude no komandas «RSK Kuldīga» (2:15:31).

Jau sacensību sākumā bija aktīva darbība distancē un pirmajos kilometros norisinājās vairāki atrāviena mēģinājumi . Sacensību gaitu kontrolēja komandas «Alpha Baltic – maratoni.lv» riteņbraucēji. Distances otrajā daļā, 45 kilometrus pirms finiša, izveidojās 15 cilvēku atrāviens, no kura 25 kilometrus pirms finiša atrāvienu veica 4 riteņbraucēji. 3 kilometrus pirms finiša veiksmīgi aizbēga Kaspars Serģis no komandas «Alpha Baltic – maratoni.lv» un pārliecinoši finišēja pirmais.

Savukārt sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja lietuviete Ema Manikaite no komandas «DSK Fortūna», kura distanci veica 2 stundās 17 minūtēs un 44 sekundēs, aiz sevis atstājot vienīgo Latvijas braucēju sporta šosejas distancē, komandas «RRS/Alfa» riteņbraucēju Endiju Rutuli (2:17:46), bet trešā finišēja Justina Jovaišyte no komandas «DSK Fortuna» (2:23:00).

Latvijas Velo svētki Olainē ir augsta līmeņa riteņbraukšanas sacensības, kuru laikā sacensības notiek gan šosejas, gan kalnu riteņbraukšanas distancēs.Latvijas Velo svētkus Olainē organizē sporta pasākumu aģentūra «Alpha Baltic Sport» sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību un Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Pasākumu un veselīgu, sportiski aktīvu dzīvesveidu atbalsta a/s «Olainfarm».

Sacensību dalībnieki visas dienas garumā startēja piecās distancēs: Sporta šosejas distancē (100 km), Tautas šosejas distancē (45 km), MTB distancē (42 km). Ģimenes distancē (6 km) un Bērnu braucienos (0,5-1 km).

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana