25.10.2015. 20:43
Latvijas-Igaunijas basketbola līgā svētdien, 25. oktobrī, notika trīs spēles. Latvijas Universitāte izbraukumā pārspēja Tallinas "Audentes", savstarpējās cīņās izvirzoties vadībā ar 4-3.

Ilzes Oses-Hlebovickas komanda sekmīgi atguvās no sestdien piedzīvotās neveiksmes pret Tallinas Universitāti. LU studentes lieliski aizvadīja pirmo puslaiku, pēc 20 nospēlētām minūtēm iegūstot 27 punktu pārsvaru – 48:21. Valmieriete Linda Magone puslaikā guva 16 punktus.

Zanes Neilandes tālmetiens 27. minūtē panāca lielāko atrāvienu – 63:34. Atlikušajā spēles trešdaļā studentes sāka spēlēt mierīgāk, taču praktiski visu laiku atradās vadībā ar vairāk nekā 20 punktu pārsvaru. Mājinieces tikai izskaņā samazināja starpību zem 20 punktu atzīmes.

Audentes SG/Noortekoondis – Latvijas Universitāte 54:73 (10:24, 11:24, 21:18, 12:7)Audentes: Tael 16, Aer 15 (10ab, 8kļ., 6pb), Adelbert 10 (7ab), Vahi 6, Ignatjeva 3, Varik 2, A. Kasemagi 2, Kaadu, Loomagi, Drozdova, Pulk.LU: Magone 23 (2p 6/11, 3p 2/4, 1p 5/6; 3pb), Neilande 15 (13ab, 4pb), Kruga 9 (4ab), Štolce 7 (5ab), Kazāka 4 (6ab), Jundase 4 (4pb), Prikņa 2, Āliņa 2 (8ab).

Pirmajā izbraukumā uz Igaunijas galvaspilsētu devās deviņas spēlētājas, mājās paliekot junioru trio, kā arī Andai Eibelei, Kristenai Menai un Sigitai Džarcānei. Tas nekavēja pirmajā puslaikā panākt 33 punktu pārsvaru – 20:53.

Ieva Krastiņa pirmajā puslaikā iemeta 3 no 4 tālmetieniem, bet Zenta Meļņika un Sidnija Kārtere nopelnīja tiesības izpildīt 21 brīvmetienu, no kuriem realizēja 15. Tāpat jāizceļ spēles disciplīna – rīdzinieces pirmajā puslaikā kļūdījās tikai trīs reizes.

Otrajā puslaikā perimetrā nekļūdīgi uzbruka Kate Aizsila, rezultatīvi nospēlēja Rūta Veidere un Baiba Eglīte. TTT visas ceturtdaļas uzvarēja ar vismaz plus deviņi, noslēgumā pārsvaram sasniedzot 50 punktu robežu.

Zenta Meļņika nopelnīja “double-double”, 17 punktiem pievienojot 13 atlēkušās bumbas. Vairāk par 10 punktiem guva arī Sidnija Kārtere, Baiba Eglīte, Ieva Krastiņa un Rūta Veidere.

Tallinn University – TTT Rīga 46:98 (9:28, 11:25, 14:24, 12:21)Tallinn University: Nikolai 15, T. Kasemagi 6 (7ab), Lilleallik 6, R. Rits 5, Viirmaa 5, Ptitsona 3, Kosk 2, Uprus 2, Korjus 2, Kait, Pajumets.TTT Rīga: Kārtere 19, Meļņika 17 (13ab), Eglīte 15, Krastiņa 14 (5ab, 3rp), Veidere 13 (6ab), Kūlīte 9 (13ab, 5rp), Aizsila 8, Priede 3, Puriņa (3rp).

Santa Dreimane-Visocka un Anna Buša starta minūtēs iemeta trīs tālmetienus, jau pirmajā ceturtdaļā nodrošinot viešņām 17 punktu pārsvaru – 7:24. Arī turpinājumā Aivara Vīnberga komanda kontrolēja notikumus laukumā, saglabājot lielu pārsvaru metienos no distances (1/14 pret 8/25).

Tartu University/Kalev – RSU/Merks 44:84 (7:24, 16:23, 8:16, 13:21)Tartu: Park 9, Uiga 8, Laurimaa 7, Reinvald 7, Vaino 6, Kals 5, Kask 2, Teder, Lohmus, Saar, Vahi; Kruusla.RSU: Frīdenberga 20 (8ab), Langina 17 (8ab), Dreimane-Visocka 17, Buša 10 (6rp, 5pb), Tomsone 6 (4rp), Bīriņa 4, Bušmane 4, Markāne 3, Gulbe 3.