06.09.2015. 10:12
Latvijas izlases basketbolisti šovakar, plkst. 18.30 Eiropas čempionāta finālturnīra D apakšgrupas otrajā spēlē mērosies spēkiem ar kaimiņvalsts Lietuvas valstsvienību.

Pirmā spēle ir īpaši grūta jebkurā turnīrā, jo īpaši, savās mājās, tādēļ Latvijas izlases uzvara sestdien pār Beļģiju (78:67) noteikti ir mazinājusi spriedzi valstsvienības nometnē. Vakardienas mačā tribīņu atbalsts ne tikai dzina uz priekšu un uzlādēja, bet reizēm arī pārāk nomierināja, pēc cīņas atzina Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis. Aizsardzībā pret beļģiem neklājās viegli, bet uzbrukumā liela nozīme bija precizitātei no tālmetienu līnijas. Pirmajā un pēdējā ceturtdaļā Latvijas spēlētāji trāpīja astoņus no 12, bet otrajā un trešajā ceturtdaļā garām lidoja visi desmit trīspunktu metieni. Kad neveicās no tālās distances, komanda atcerējās par auguma pārsvaru groza apakšā, bet pēdējās minūtēs, kad spēles gaita jau tika kontrolēta, izdevās arī atsevišķas efektīgas un skaistas saspēles uzbrukumā.

Pilnas tribīnes ar savas komandas līdzjutējiem sagaidīja arī Lietuvas valstsvienību, kas vakar tikai mača galotnē pieveica Ukrainas izlasi (69:68), kas lielā mērā apliecināja "tumšā zirdziņa" lomu šajā apakšgrupā. Lai gan otrās ceturtdaļas sākumā lietuviešiem bija jau +11 (23:12), ceturtdaļas beigās ukraiņi uz brīdi pat pārņēma vadību (26:25). Arī trešajā ceturtdaļā Lietuva spēja atrauties (40:28), taču Ukraina atkal nepadevās un nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām ukraiņiem bija +2 (66:64). Vairāk nekā pusi Lietuvas izlases punktu vakar guva Pauļus Jankūns un Jons Valančūns. Pirmais sameta 22 punktus, trāpot trīs no četriem tālmetieniem, bet otrais sakrāja 19 punktus un 11 atlēkušās bumbas.

Otrā spēļu diena D apakšgrupā sāksies plkst. 15.30, kad laukumā izies komandas, kas vakar piedzīvoja zaudējumus, - Igaunija un Beļģija. Bet pēc Latvijas un Lietuvas izlašu mača plkst. 21.30 maču aizvadīs Čehijas un Ukrainas valstsvienības. Kā zināms, čehi vakar neatstāja cerības igauņiem, svinot panākumu ar 80:57.

Padziļināts ieskats Lietuvas basketbolā lasāms šeit: Grupas favorīte Lietuva: par medaļām nerunā,...

6 Deivids Gaiļus Uzbrucējs 200 cm 1989 Lietuvos Rytas
8 Jons Mačulis Uzbrucējs 198 cm 1985 Real (Spānija)
10 Renalds Seibutis Aizsargs 196 cm 1985 Žalgiris
11 Domants Sabonis Uzbrucējs 208 cm 1996 Gonzaga (NCAA)
12 Antans Kavaļausks Centrs 209 cm 1984 Lietuvos Rytas
13 Pauļus Jankūns Uzbrucējs 205 cm 1984 Žalgiris
15 Roberts Javtoks Centrs 211 cm 1980 Žalgiris
17 Jons Valančūns Centrs 213 cm 1992 Raptors (NBA)
19 Mindaugs Kuzminsks Uzbrucējs 205 cm 1989 Unicaja (Spānija)
21 Artūrs Milaknis Aizsargs 195 cm 1986 Unics (Krievija)