04.06.2015. 17:28
Nedēļas nogalē Lietuvā, Vilkiču trasē norisināsies Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta otrais posms. It tikai otrā sacīkste pēc nu jau piemirstās Smiltenes. Tomēr starp abām sacīkstēm piedzīvotais dod nianses, kā varētu mainīties vai nemainīties spēku samēri.

Sacīkstei Vilkiču trasē pieteikušies vairāk nekā 80 dalībnieki. Starp citu, Latvijas sportistiem un līdzjutējiem aicinājums izvairīties no Liepājas šosejas, dodoties uz Vilkičiem, jo valdošie remonti dramatiski pagarina plānoto ceļu. Arī, kā noprotams, ceļš taisni no Klaipēdas uz Vilkičiem nebūs taisns ieilgušā tilta remonta dēļ. Izvēlieties maršrutu apdomīgi.

1600 klasē pat ar Latvijas un Baltijas čempionāta ierašanos Lietuvā par galveno favorītu gribas dēvēt Rūdolfu Bogenu. Ātrajā trasē Bogens varētu būt neapturams, lai gan daudz vairāk nekā Smiltenē būs jārēķinās ar Giedrju Stoni, var pārsteigt arī pāris citi mājinieki, kuri Latvijā pavasarī nestartēja. Sacīkste sarežģīta būs Andim Kļavam, Raimondam Mūrniekam un Kasparam Sileniekam, kuri ir Bogena galvenie konkurenti Latvijas sportistu kontekstā, taču Lietuvas līderi būs ļoti līdzīgos spēkos. Ja Bogens nedaudz izceļas kā favorīts, tad pārējo pozīciju pretendenti nav prognozējami.

2000 Super klase, lai arī nepatīkami pārsteidz ar pieteikumu skaitu (15 pret Smiltenei pieteiktajiem 25), sportiski solās būt visaizraujošākā. Ir vairākas mīklas. Ritvars Zobens smagajā Smiltenē nebija uzveicams, taču Autocross.lvRX Cup rallijkrosā viņam pa priekšu braši brauca gan Juris Spīķis, gan Edijs Ošs. Viņiem, kā arī Rihardam Dainim, kurš šajā posmā izmantos Golf III nevis Golf II, ātrajā un līdzenajā trasē var izrādīties pārliecinošāki. Savā trasē drošāk jutīsies arī lietuvieši Mindaugs Sidabrs un Simons Kazbars. Ļoti aizraujoša un neprognozējama cīņa ar vairākiem spēkos līdzīgiem dalībniekiem.

Open klasē Vilkiču trase būs iespēja izpausties abām Evo mašīnām – Agris Brediks un Jānis Borševskis aizvadīs savu otro dueli. Tomēr tam, ka abi būtu neuzvarami, nepiekrīt Ints Jeršovs. Ints pēc Smiltenes izdarījis vairākus secinājumus par savu mežonīgo Subaru, tāpēc noteikti būs viens no favorītiem. Žēl, ka uz Lietuvu motora defekta dēļ nevarēs doties Lauris Unāms – viņa jau atkal pietrūks šajā kompānijā. Tajā pašā laikā Smiltene pierādīja, ka pat sev neērtajā smagajā trasē ātri bija gan Daļjus Valjuks, gan Dovids Vaitkevičs – mājinieki noteikti būs spēcīgāki nekā Smiltenē!

VAZ Klasika klase šoreiz zaudējusi vairākus potenciālos dalībniekus, sevišķi Lietuvas pusē – mājinieks tikai viens – Remigijs Nešvīdis, turklāt tam pašam vēl jāiespringst, lai paspētu tikt galā ar tehniku līdz sacīkstes startam. Noprotams, ka šīs klases mašīnas masveidā iesprūdušas regulēšanas darbos kaimiņzemē.

Favorīti – tie, kuri dominēja Smiltenē: Arnis Odiņš, Andris Krieviņš un Heinars Lehtsārs, noteikti jāpiemin Imants Kolomenskis.

B600 klase atkal labā desmit braucēju sastāvā, tomēr paredzams, ka no cīņas tehnikas problēmu dēļ būs spiests atteikties Jānis Kļava.

Galvenā favorīte būs Beate Klipa, taču būs interesanti vērot, kā čempionei veiksies – viņa atzīst, ka Vilkiču trasei viņai sagādā nelielas psiholoģiskas barjeras. Otra intriga – ko demonstrēs Smiltenē stabili startējusī Liene Sproģe. Lienei, kā arī vēl vienam pjedestāla pretendentam Keivo Koivam cita rakstura problēmas – beigušies riepu krājumi, tiek meklētas iespējas tos atjaunot, kas negaidīti kļuvusi par problēmu. Par pjedestālu cīnīsies Kaspars Meņģelis, bet progresu sola Renārs Vinokurovs.

Baltijas Buggy 1600 klasē cīņas neprognozējamas: Mārim Līcim kā galvenajam Latvijas favorītam, būs jāspēkojas ar ātrajiem Tautvidu Urbu, Tomasu Zavarski, Andriusu Lugausku un citiem. Lietuvā pilnpiedziņas bagiju braukšana ir uz viļņa – kaimiņi ir ļoti ātri.

Labs sastāvs Mini bagiju klasē – deviņi bērni, pieci no Latvijas, četri mājinieki. Šķiet, galvenie duelanti būs Ričards Lepšis un Krišs Miķelis Aploks.

Interesanti, ka šogad samazinājies Junioru kausa dalībnieku skaits. Ja pērn posmos regulāri bija ap 11 junioriem, tad uz Vilkičiem pieteikušies tikai septiņi. Turklāt mājinieku sastāvā juniors tikai viens – Open klasē lieliski startējošais Vaitkevičs.

Latvijas čempionāta komandu sastāvos izmaiņu nav, taču SK EOS šajā posmā atkal bez Unāma, bet SK Ogre rindās nav pieteikts Jānis Miščenko – abi attiecīgajām komandām nopietni punktu nesēji. Interesanti, ka ar visu to uzvarēt posmā var jebkura no vienībām (vērtē katras komandas divu labāko braucēju atvestos punktus). Piecu komandu cīņā katrā ir duets, kas var atnest pat maksimālo punktu skaitu.

Neapšaubāmi, Vilkiču posms būs ļoti aizraujoša sacensība. Starp citu, šī sacīkste būs Eiropas autokrosa čempionāta pārbaudes posms. Ja organizatori un sportisti labi uzvedīsies, nākamgad Lietuva var nonākt Eiropas kalendārā. Tas, savukārt, var izrādīties labas ziņas nesoši arī Latvijai.

Izmantotie resursi:Autocross.lvKapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties