08.09.2015. 19:51
Latvijas U21 futbola izlase Eiropas čempionāta atlases turnīrā pēc diviem zaudējumiem spēlēja spēlēja neizšķirti (1:1) ar Čehiju, kura šovasar piedalījās šī vecuma grupas finālturnīrā. Iļja Šadčins otrā puslaika sākumā izvirzīja Latviju vadībā, bet 85. minūtē čehi tomēr izglābās no zaudējuma.

Galvenais treneris Dainis Kazakevičs pamatsastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, bija veicis vienu izmaiņu, Andra Krušatina vietā laukumā sūtot Andreju Kiriļinu. Latvija bija jācenšas reabilitāties par pirmajiem diviem zaudējumiem šajā kvalifikācijas ciklā, kas bija ciesti pret Maltu un Beļģiju. Čehijai šī savukārt bija otrā spēle turnīrā - pirmajā ar 4:1 sakauta Malta.

Latvija maču Jelgavā iesāka līdzvērtīgi, taču pirmā puslaika otrajā pusē Čehija pārņēma iniciatīvu savās rokās un radīja vairākus bīstamus momentus pie Kurakina vārtiem. Pēc centrējuma 40. minūtē Alešs Čermāks, Čehijas kapteinis, tika pie tuva sitiena ar galvu, taču trāpīja pa vārtu pārliktni. Puslaika beigās gandrīz viens pret vienu pēc Dāvja Ikaunieka piespēles izrāvās Vladislavs Gutkovskis, taču čehu aizsargs viņu apsteidza ātrumā un panāca.

Otrais puslaiks Latvijai sākās tikpat grūti, un Čehija kontrolēja bumbu daudz vairāk, tiesa, saņēma bumbu savos vārtos, kad precīzi sita Iļja Šadčins. Viņam gan tika fiksēta aizmugure un vārtu guvums netika ieskaitīts, taču Šadčins to laboja 53. minūtē - ātrajā uzbrukumā saņēmis teicamu diagonālo piespēli no Gutkovska, Šadčins ielauzās soda laukumā, nedaudz gan saminstinājās, pielaižot aizsargu tuvāk, taču paspēja izdarīt lielisku sitienu, raidot bumbu tālajā stūrī. Latvija vadībā 1:0.

Čehija turpināja uzbrukt, kamēr Latvija reizi pa reizei izveidoja bīstamu pretuzbrukumu. Kazakevičam nācās veikt divas piespiedu maiņas, nomainot Šadčinu un Reini Flaksi, un 85. minūtē nācās tomēr vārtus ielaist - par to parūpējās uz maiņu nākušais Staņislavs Klobāsa. Pašās pēdējās minūtēs Latvija gan vēl metās uzbrukumos, iespējas bija Ikauniekam, taču tās palika neizmantotas, un spēle noslēdzās 1:1. Latvijai gan tik un tā mačs ar plus zīmi, jo izdevies gūt pirmo punktu šajā grupā.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs 11. oktobrī izbraukumā pret Moldovu.

Latvija - Čehija 1:1 (0:0)Vārti: Šadčins 53` - Klobāsa 85`Brīdinājumi: Litvinskis, Kiriļins, Tīdenbergs, Svārups - ŠiksLatvija: Kurakins, Černomordijs, Flaksis (Krušatins 78`), E. Šlampe, Klimaševičs, Litvinskis, Kazačoks, Šadčins (Tīdenbergs 60`), Kiriļins (Svārups 82`), D. Ikaunieks, GutkovskisČehija: Vorels, Matēju (Linharts 80`), Liftners, Kaša, Čermaks, Hrubijs (61`), Travnīks, Havlīks, Holcers, Šiks, Čerņijs (Součeks 83`)Galvenais tiesnesis: Rojs Reinšreibers (Izraēla)