17.07.2016. 08:50
Somijas galvaspilsētā Helsinkos šodien ar spēli pret Slovēniju Eiropas čempionātu basketbolā U20 izlasēm turpinās Latvijas basketbolisti. Mača sākums pulksten 20:45.

Vakar komanda turnīru atklāja ar spēli pret vienu turnīra galvenajām favorītēm Serbiju. Arņa Vecvagara vadītā komanda spēja uzvarēt trešajā un ceturtajā ceturtdaļā, bet visā spēlē tomēr galotnē piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 68:70.

Skaidri pirmajā spēlē iezīmējās, kurš varētu būt galvenais līderis un vilcējs šajā U20 izlases modelī. ''Ventspilī'' aizvadīto sezonu pavadījušais Rihards Lomažs atzīmējās ar 29 punktiem. Starp līderiem noteikti jāmin arī centra pozīcijas spēlētājs Klāvs Čavars, kurš guva 16 punktus, bet noteikti saglabāja rezervi sniegumā.

Interesanti, ka arī otra spēle pirmajā spēļu diena C grupā noslēdzās ar rezultātu 70:68. Slovēnija, Latvijas izlases šīvakara pretiniece, tika galā ar Ukrainas basketbolistiem. Slovēņi ar 7:19 zaudēja pirmās spēles desmit minūtes, bet pēc tam krietni uzlaboja savu sniegumu, visspilgtāk aizvadot spēles trešo nogriezni (23:11).

Lai cīnītos par vismaz otro vietu šajā grupā, Slovēnijas izlasi Latvijai šovakar ir jāuzvar. Pulksten 16:15 C grupā laukumā dosies Serbijas un Ukrainas basketbolisti.

Jāpiemin, ka šodien spēles Baltijas kausa izcīņā aizvadīs Latvijas U18 izlases. Meitenes spēli pret Igaunijas komandu uzsāks pulksten 10:00, bet puišiem spēle pret igauņiem paredzēta pulksten 12:15.

Sestdiena, 16. jūlijs14:00 Serbija – Latvija 70:6820:45 Slovēnija – Ukraina, 70:68

Svētdiena, 17. jūlijs16:15 Ukraina – Serbija20:45 Latvija – Slovēnija

Otrdiena, 19. jūlijs14:00 Ukraina – Latvija16:15 Serbija – Slovēnija